South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech ma ogromną przyjemność poinformować, że nasza aplikacja, złożona 26 lutego 2020 roku do programu
UE Erasmus + Knowledge Alliance, została wybrana do dofinansowania z UE.
Nasza propozycja otrzymała 82/100 punktów i została wybrana spośród 216 kwalifikujących się wniosków (łącznie 30 wybranych). To naprawdę dobry wynik!

Czas trwania projektu to 01.01.2021 - 31.12.2023. Musimy teraz trzymać kciuki, aby okoliczności pozwoliły nam wszystkim spotkać się osobiście w Lipsku na spotkaniu inauguracyjnym w styczniu.

Tytuł projektu to

“IMPACT / Building values-based innovation cultures for sustainable business impact” 

z wizją przewidywania przyszłości nauczania i szkolenia w zakresie kreatywności, innowacji i przedsiębiorczości.

Więcej informacji na: ERASMUS+ Knowledge Alliance

Witamy nowego członka – Almine

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

W drugiej połowie czerwca 2020 do SPCleantech przystąpił nowy członek krakowska firma, Almine zajmująca się najnowszymi rozwiązaniami w zakresie Smart City. Almine zajmuje się pięcioma kluczowymi obszarami Smart City: społeczeństwem, mobilnością, gospodarką, środowiskiem i zarządzaniem. Wszystkie pozwalają podnieść jakość życia w mieście oraz obniżyć koszty zarządzania i utrzymania gminy.

Firma Almine oferuje kompleksowe wsparcie jednostkom publicznym w zakresie projektów Smart City i Smart Village. Analizują, przygotowują strategie i rozwiązania dobrane do potrzeb oraz wspierają w tworzeniu i wdrażani rozwiązań, a to wszystko z naciskiem na proponowanie spersonalizowanych pomysłów. W ramach konsultingu prowadzą również działania promocyjne, szkolenia i warsztaty poświęcone Smart City oraz bierą aktywny udział w wydarzeniach, jak, np. V Forum Green Smart City czy światowe targi Smart City Expo w Barcelonie.

Almine proponuje gminom autorską platformę Smart Governance o nazwie Mój Region, która stanowi nowoczesną usługę komunikacyjną między urzędami, a mieszkańcami, jednocześnie stanowiąc cyfrową agorę miasta lub wsi. Pozwala również na wspieranie rozwoju lokalnych społeczności.

Z racji na konieczność szybkiego reagowania na zmiany w mieście, Almine opracowało platformę CityForm, która umożliwia zaawansowaną analitykę danych z użyciem sztucznej inteligencji oraz z wykorzystaniem danych satelitarnych. Stanowi ona centrum dowodzenia miastem, oferując jednocześnie nieustanny monitoring środowiska miejskiego i dbając przy tym o nieustanną poprawę jakości usług publicznych. Przekłada się to na niższe koszty i wyższe zadowolenie mieszkańców.

Wraz z doświadczonymi partnerami: GetInData i Planet Partners, Almine oferuje najbardziej kompleksowe usługi z zakresu Smart City i Smart Village.