SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Warsztaty: Zrównoważone lokalne plany energetyczne

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

South Poland Cleantech Cluster we współpracy z Ambasadą Królestwa Danii zaprosił gminy do udziału w interaktywnych warsztatach na temat efektywności energetycznej, które odbyły się w dniu 16 czerwca 2015 w godzinach 11.00 -15.00 w siedzibie SPCleantech, Nordic House, ul. św. Anny 5 w Krakowie.

Hasło przewodnie warsztatów to: „Zrównoważone lokalne plany energetyczne – zarzadzanie energią w gminach ”. Warsztaty były elementem budowania kompetencji w ramach projektu Smart Living, rozpoczętego przez Ambasadę w pierwszej połowie 2014 roku.

Projekt „Smart Living – w kręgu innowacji” to trzyletni projekt współpracy pomiędzy polskimi i duńskimi samorządami, służący wymianie pomysłów i doświadczeń skupionych wokół sektora energii, środowiska i zdrowego stylu życia.

Krakowskie warsztaty skierowane były przede wszystkim do przedstawicieli samorządów odpowiedzialnych za działania zmierzające do zwiększenia wydajności energetycznej budynków.

Lokalne programy planowania energetycznego stanowią kluczowy element w budowaniu gospodarki efektywnej energetycznie. Efektywność energetyczna polskiej gospodarki jest około dwa razy niższa niż średnia w krajach Unii Europejskiej, zaś budynki odpowiadają za niemal 40% całkowitego zużycia energii. Daje to ogromny potencjał dla oszczędności. Duńskie doświadczenia z realizacji konkretnych przedsięwzięć i rezultaty tego typu projektów, które zostały zaprezentowane podczas warsztatów, mogą być inspirujące przy podejmowaniu działań dostosowawczych na szczeblu lokalnym. Duńskie doświadczenia zostały przekazane przez firmy jak: Danfoss, Velux, Rockwool oraz duńską gminę Odsherred.

W związku z powyższym mamy nadzieję, że czerwcowe warsztaty będą konkretną platformą wymiany doświadczeń polskich i duńskich partnerów, jak również staną się inspiracją do wypracowania pomysłów związanych z zagadnieniami energii i środowiska i stworzą nowe perspektywy wzrostu gospodarczego i społecznego oraz zdrowia.

Prezentacje z Warsztatów po polsku i angielsku:

Abonament Korzysci dla Miast i Gmin

Raport 6 paliwo

Rockwool – udokumentowany efekt termomdernizacji

Smart Living – Input about Smart Living

Solhuset_Velux_prezentacja

StrategicEnergyPlanOdsherred