SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

1. Warsztaty dla start-upów

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

SPCleantech jako Punkt Pre-Acceleration dla polskich start-upów zorganizował 18.04.2016 pierwsze warsztaty „Business models – start-up strategy” z cyklu 6 warsztatów i 2 konferencji. Celem warsztatów było przekazanie doświadczeń polskich i skandynawskich mentorów i coachów polskim start-upom i mentorom. SPCleantech współpracuje z grupą doświadczonych mentorów z Danii, Finlandii i Szwecji.

Podczas warsztatów młodzi start-upowcy i innowatorzy dowiedzieli się co jest potrzebne do stworzenia nowej firmy. Zwłaszcza we wczesnym etapie działalności ważne jest zapoznanie się, co oznacza bycie przedsiębiorcą oraz skorzystanie z doświadczenia i porad doświadczonych mentorów zarówno polskich jak i zagranicznych na temat niektórych przeszkód, którym będą musieli stawić czoła w przyszłości.

W warsztatach wzięło udział 9 start-upów z całej Polski oraz coachowie z KIC InnoEnergy, którzy są konsultantami w różnych częściach kraju.

Mentorzy skupili się na pomocy uczestnikom w dokładnym zidentyfikowaniu, na czym polega problem i opracowaniu jego rozwiązania. Jest to jeden z najważniejszych etapów w odniesieniu do wszystkich pierwszorazowych przedsiębiorców. Podczas warsztatów mentorzy nie tylko przekazali potencjalnym przedsiębiorcom różnego rodzaju techniczne umiejętności, ale także wzmocnili ich przedsiębiorczy sposób myślenia.

Kontakt z doświadczonymi mentorami i inspirującymi przedsiębiorcami z kraju i Skandynawii pomoże uczestnikom w tworzeniu nowych firm, które staną się częścią ekosystemu i wspomogą lokalną gospodarkę. Każdy zna różnice w lokalnym ekosystemie, gdy społeczność start-upowa jest częścią tego systemu i współpracuje z nim.

Specjalnymi gośćmi warsztatów byli Rafał Szczepanik (PL) oraz Peter Nilsson (S)

 

Rafał Szczepanik-CV       CV-Peter Nilsson.se

Leaflet

Workshop leaflet-invite