South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech ma ogromną przyjemność poinformować, że nasza aplikacja, złożona 26 lutego 2020 roku do programu
UE Erasmus + Knowledge Alliance, została wybrana do dofinansowania z UE.
Nasza propozycja otrzymała 82/100 punktów i została wybrana spośród 216 kwalifikujących się wniosków (łącznie 30 wybranych). To naprawdę dobry wynik!

Czas trwania projektu to 01.01.2021 - 31.12.2023. Musimy teraz trzymać kciuki, aby okoliczności pozwoliły nam wszystkim spotkać się osobiście w Lipsku na spotkaniu inauguracyjnym w styczniu.

Tytuł projektu to

“IMPACT / Building values-based innovation cultures for sustainable business impact” 

z wizją przewidywania przyszłości nauczania i szkolenia w zakresie kreatywności, innowacji i przedsiębiorczości.

Więcej informacji na: ERASMUS+ Knowledge Alliance

Webinarium: Cyfryzacja procesu budowlanego w Polsce

 |  Kategoria: Wydarzenia

SPCleantech zorganizował 12.03.2021 we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski oraz członkiem klastra GRUPA4BIM bezpłatne Webinarium pt.: „Cyfryzacja Procesu budowlanego w Polsce. Stan wdrożenia BIM – zmiany w Prawie Budowlanym i konieczność dostosowania Urzędów do elektronicznego procedowania dokumentacji budowlanej”.

Webinarium było dedykowane dla pracowników administracji publicznej. Naszkicowaliśmy w nim szerszą perspektywę zmian zachodzących w budownictwie, główne założenia „Mapy drogowej dla wdrożenia metodyki BIM w zamówieniach publicznych” oraz zmiany w Prawie budowlanym i Prawie zamówień publicznych.

Prowadzący: Krzysztof Knapik, GRUPA4BIM

Zagadnieniami BIM zajmuje się od 2008 roku. Doświadczenie związane z projektowaniem i BIM zdobywał podczas pracy w duńskiej firmie NIRAS oraz dla dystrybutora oprogramowania Autodesk w Polsce. Od początku kariery zawodowej łączy doświadczenie praktyczne ze szkoleniowym, posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej oraz uprawnienia pedagogiczne.
Obecnie skupia się na zarządzaniu projektami (posiada certyfikat Prince2) oraz aspektach wykorzystania zwinnych metod zarządzania (Agile) w inwestycjach realizowanych zgodnie z metodyką BIM.
Autoryzowany Trener Autodesk.