SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Szwedzko – polskie Forum Innowacji

 |  Kategoria: Wydarzenia

SPCleantech wziął 11.06.2015 udział w Szwedzko – polskim Forum Innowacji zorganizowanym w Warszawie przez Ambasadę Królestwa Szwecji, Business Sweden  oraz Ministerstwo Gospodarki.

Szwecja i Polska posiadają długie i bogate doświadczenia współpracy gospodarczej, a duże firmy szwedzkie obecne są na polskim rynku od ponad 100 lat. Zarówno Szwecji, jak i Polsce niezwykle bliskie jest pojęcie innowacji – począwszy od dokonań Alfreda Nobla, Mikołaja Kopernika czy Marii Skłodowskiej-Curie, na nowatorskich osiągnięciach technologicznych z obydwu krajów kończąc.

Wywodzące się ze Szwecji Skype czy Spotify to doskonałe przykłady nowinek technicznych, które odmieniły codzienne życie milionów konsumentów na całym świecie. Także duże szwedzkie firmy, jak Volvo czy SAAB, od lat promują innowacje poprzez swoje produkty. Polska natomiast stopniowo staje się start-upowym zagłębiem regionu, a rodzimi przedsiębiorcy coraz częściej doceniają korzyści płynące z działalności badawczo-rozwojowej. Firmy takie jak Comarch czy Vigo System to dziś wizytówki polskiej gospodarki, między innymi dzięki inwestycjom w nowatorskie, technologicznie zaawansowane rozwiązania.

Celem Szwedzko-Polskiego Forum Innowacji jest stworzenie platformy do dyskusji na temat warunków niezbędnych do osiągnięcia innowacyjnego i zrównoważonego rozwoju w sferach publicznej oraz prywatnej, opartego o najlepsze polskie i szwedzkie rozwiązania.

Podczas wydarzenia podpisany został list intencyjny w zakresie rozszerzenia szwedzko-polskiej współpracy o obszar innowacji, którego sygnatariuszami jest Wicepremier i Minister Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej, Janusz Piechociński oraz Minister Przedsiębiorczości i Innowacji Szwecji, Mikael Damberg.