SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Sympozjum Własność Przemysłowa

 |  Kategoria: Wydarzenia

W dniach 4–5 września 2014 SPCleantech uczestniczył w X edycji Międzynarodowego Sympozjum
 Własność Przemysłowa w innowacyjnej gospodarce 
”Od pomysłu do zysku: jak budować innowacyjny biznes”, które miało miejsce w Krakowie, PL.

Celem sympozjum było stymulowanie innowacyjnego myślenia w biznesie i nauce, a także inicjowanie dyskusji nad aktualnymi problemami innowacyjności i przedsiębiorczości nie tylko w Polsce, ale również w perspektywie rynku globalnego. W tym kontekście kluczową rolę odgrywa własność przemysłowa, stanowiąca uniwersalne i podstawowe narzędzie budowania przewagi konkurencyjnej, a także rozwoju i umiędzynarodowienia biznesu opartego o nowatorskie rozwiązania i pomysły. 

W programie poszczególnych sesji zawarte były m.in. praktyczne wskazówki związane z pozyskiwaniem zewnętrznych funduszy na działalność innowacyjną a także przykłady przedsięwzięć, które odniosły międzynarodowy sukces dzięki zastosowaniu skutecznej strategii wykorzystania ochrony własności przemysłowej. Prezentacjom i dyskusjom znakomitych ekspertów – praktyków z Polski i zagranicy towarzyszyły interaktywne warsztaty poświęcone transferowi i komercjalizacji technologii.

Sympozjum zorganizowane zostało z inicjatywy Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy ze Światową Organizacją Własności Intelektualnej, Uniwersytetem Jagiellońskim, Politechniką Krakowską, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechniką Świętokrzyską, Politechniką Wrocławską, Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, przy wsparciu licznego grona partnerów.