SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Spotkanie z Janem Gehlem

 |  Kategoria: Wydarzenia

21.10.2014, SPCleantech wziął udział w spotkaniu z Profesorem Janem Gehlem, wybitnym  duńskim architektem i urbanistą, propagatorem koncepcji humanistycznego rozwoju miast i autorem projektów zmian w przestrzeni miejskiej m.in. Kopenhagi, Nowego Jorku i Moskwy.

Spotkanie miało na celu promocję najnowszej książki „Miasta dla ludzi” połączone z wykładem, który bez wątpienia stanie się wielkim wydarzeniem, szczególnie ważnym w kontekście wielu problemów, jakie miasto ma do rozwiązania dla poprawy jego zdrowotności, środowiska, zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza…

Spotkanie z Profesorem Gehlem to była także okazja do do wymiany poglądów na temat poprawy jakości życia i jakości publicznych przestrzeni w wielu osiedlach mieszkaniowych „peerelowskiej spuścizny” i tzw. „nowej urbanizacji”, najczęściej spełniającej jedynie wymagania dewelopera, z jej negatywnymi skutkami społecznymi – rezultatem niskiej jakości estetycznej urbanistycznego i architektonicznego krajobrazu.

HARMONOGRAM SPOTKANIA 

18.00 – spotkanie z Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim

18.30 – wykład — spotkanie otwarte połączone z promocją polskojęzycznego wydania książki „Miasta dla ludzi”

19.30 – dyskusja z udziałem publiczności