South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech ma ogromną przyjemność poinformować, że nasza aplikacja, złożona 26 lutego 2020 roku do programu
UE Erasmus + Knowledge Alliance, została wybrana do dofinansowania z UE.
Nasza propozycja otrzymała 82/100 punktów i została wybrana spośród 216 kwalifikujących się wniosków (łącznie 30 wybranych). To naprawdę dobry wynik!

Czas trwania projektu to 01.01.2021 - 31.12.2023. Musimy teraz trzymać kciuki, aby okoliczności pozwoliły nam wszystkim spotkać się osobiście w Lipsku na spotkaniu inauguracyjnym w styczniu.

Tytuł projektu to

“IMPACT / Building values-based innovation cultures for sustainable business impact” 

z wizją przewidywania przyszłości nauczania i szkolenia w zakresie kreatywności, innowacji i przedsiębiorczości.

Więcej informacji na: ERASMUS+ Knowledge Alliance

Spotkanie platformy GOZ

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

17.12.2019 odbyło się kolejne spotkanie członków i partnerów platformy „Biogospodarka i Gospodarka o Obiegu Zamkniętym” (GOZ).

Od ostatniego spotkania powstało wiele inicjatyw i projektów związanych z GOZ. Celem spotkania było zapoznanie się z obecnymi projektami i inicjatywami, a tematem wiodącym była tematyka „Miasta i gminy w obiegu zamkniętym”.

Gościem specjalnym spotkania była przedstawicielka członka SPCleantech, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (MARR), Barbara Grodowska, dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju Biznesu oraz Romana Toft odpowiedzialna m.in. za finansowanie inicjatyw MARR.
 
Podczas spotkania dyr. Grodowska przedstawiła inicjatywy i plany na przyszły rok dotyczące GOZ w Małopolsce oraz „Możliwości finansowania dla małopolskich przedsiębiorców”.
 
SPCleantech przedstawił swoje najnowsze inicjatywy ”Circular City – Obieg zamknięty w budownictwie” oraz “Symbioza przemysłowa” wspólny projekt z LifeScience Cluster.
 
Tym razem na spotkanie zaproszenie zostały małopolskie gminy, członkowie Metropolii Krakowskiej. W spotkaniu wziął także udział dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Krakowa, Wacław Skubida oraz Agnieszka Wadowska, kierownik Zespołu Ds. Realizacji Projektu Spin Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.