SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

SPCleantech – koordynator projektu

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

SPCleantech koordynuje prace konsorcjum NIKKI, którego celem jest zrealizowanie projektu badawczo-wdrożeniowego „Nowy, integracyjny kompleksowo-kompozytowy system izolacyjny”. Projekt w którym m.in. uczestniczy Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego, Politechnika Krakowska, Politechnika Łódzka oraz PWSTE w Jarosławiu dotyczy nowej generacji technologji budowlanej związanej z „cieplno-wilgotnościową sprawnością budynków”.

Inicjatorem projektu jest profesor polskiego pochodzenia, Mark Bomberg, naukowiec, wykładowca na uniwersytetach w Kanadzie, USA oraz Chinach.

Celem projektu jest opracowanie technologji prowadzącej do usprawnienia ochrony cieplno-wilgotnościowej różnego rodzaju budynków i dlatego projekt został podzielony na 2 niezależne części:

  • Sprawność termo-modernizacji zewnętrznej proponowanej dla termo-renowacji budynków wielkopłytowych lub betonowych
  • Sprawność termo-modernizacji wewnętrznej dla budynków historycznych lub takich, gdzie fasada zewnętrzna nie będzie naruszana

Równoległy program prowadzony jest w Chinach, a ponadto specjaliści z USA i Europy pracują także w zakresie modelowania komputerowego. Obydwie grupy projektowo-wykonawcze pracujące w zakresie tematów 1 oraz 2, to znaczy Chińsko-Amerykańska i Polsko-Europejska pracują niezależnie od siebie, zarówno pod względem finansowym, jak i materiałowym. Wymiana doświadczeń następować będzie na corocznych warsztatach naukowych. W tym roku są one planowane na 4 i 5 czerwca, 2015, USST (Szanghai), Chiny oraz 8 i 9 września, 2015 na Politechnice Krakowskiej.