Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

SPCleantech członkiem Rady Programowej CFS 2021

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

SPCleantech jest członkiem PL Raday Programowej Carbon Footprint Summit 2021. Członkowie Rady to eksperci i ekspertki, aktywiści i aktywistki oraz naukowcy i naukowczynie związani prywatnie i zawodowo z ochroną klimatu oraz środowiska przyrodniczego. 

Carbon Footprint Summit powstał z potrzeby przestrzeni do swobodnej i merytorycznej dyskusji pomiędzy naukowcami i aktywistami a światem biznesu. Popularyzacja wiedzy i faktów na temat zmian klimatycznych – również wśród przedsiębiorców – jest kluczowa dla wprowadzenia zmian w naszym społeczeństwie. W końcu to firmy są siłą napędową wzrostu gospodarczego i budowania dobrobytu. Celem Fundacji oraz organizowanego wydarzenia jest wypracowanie modelu zrównoważonej gospodarki, którą tworzy odpowiedzialny biznes i świadomi konsumenci.

Członkowie Rady Programowej:

 — założycielka i dyrektorka techniczna Saule Technologies. W ramach doktoratu na Uniwersytecie w Walencji opracowała metodę niskotemperaturowego nadrukowywania perowskitu na elastyczne folie do zastosowań w ogniwach słonecznych nowej generacji.

 — konsul honorowy Danii, Finlandii i Islandii. Założyciel South Poland Cleantech Cluster, który zrzesza firmy, uniwersytety, instytuty naukowo-badawcze, gminy i organizacje pozarządowe w celu wspierania zrównoważonego rozwoju w Polsce i zapobiegania zmianom klimatu.

 — przedsiębiorca specjalizujący się w energetyce odnawialnej o szerokim wykształceniu. Studiował zarządzanie i kierunki inżynieryjno-techniczno-technologiczne na sześciu prestiżowych uczelniach wyższych, m.in. w Szwecji, Pekinie, Hiszpanii i Niemczech.

 — prezes Fundacji oraz Dyrektor Zarządzający Inicjatywą Klaster LifeScience Kraków. Ceniony ekspert w zakresie innowacyjności, przedsiębiorczości, planowania strategicznego i kreatywnego rozwiązania problemów. Członek Komitetu Biotechnologii Polskiej Akademii Nauk.