Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Poszukiwani partnerzy do współpracy naukowej:

Firma Qumak S.A. (dalej „Qumak”), aktywny członek Klastra South Poland Cleantech Cluster, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (oś priorytetowa:Gospodarka wiedzy, działanie: Badania i innowacje i przedsiębiorstwach, poddziałanie: Projekty badawczo – rozwojowe przedsiębiorstw, numer naboru: RPMP.01.02.01-IP.01-12-038/16) planuje złożyć wniosek o pozyskanie dofinansowanie na budowę inteligentnego rozwiązania w zakresie optymalizacji procesów inwentaryzacji, utrzymania i zarządzania szeroko rozumianą infrastrukturą produkcyjną i dystrybucyjną. Algorytmy, które zostaną stworzone w ramach Projektu będą oparte o najlepsze praktyki i najbardziej sprawdzone strategie, wykorzystywane dotychczas przy tego typu działaniach.

W związku z powyższym, firma Qumak poszukuje Partnerów, jednostek i instytucji naukowych:

Podmiotów, które w ramach realizacji Projektu, podjęłyby współpracę naukową z firmą Qumak, chciałaby partycypować w badaniach przemysłowych i naukowych. Szczególnie w zakresie opracowywania nowych algorytmów badających aspekty ryzyka technicznego, algorytmów szacowania. Firma Qumak udostępni możliwość partycypowania w pracach projektowych oraz zapewni wymianę wiedzy. Partycypacja jednostek naukowych jest pożądana na każdym etapie realizacji projektu. Nie wykluczona jest możliwość odbycia staży lub współpraca z młodymi doktorantami w ramach dziedzin objętych Projektem.

Powyższe zaproszenie jest aktualne od momentu publikacji, aż do końcowej fazy realizacji Projektu (H2 2018), przy założeniu że firma Qumak uzyska dofinasowanie, o którym mowa na wstępie niniejszego zaproszenia.