SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Peer Review (SKILLS+) w Kozani, Zachodnia Macedonia, Grecja

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Po spotkaniu w sierpniu 2017 w Krakowie nadeszła kolej na odwiedziny CEO w SPCleantech, Janusza Kahla, w Kozani w Zachodniej Macedonii, Grecja. W dniach 06-08.11.2017 grupa ds. oceny (Peer Review) składająca się z przedstawicieli uczestniczących w projekcie regionów UE spotkała się w ramach projektu finansowanego przez UE „Wspieranie zdolności informacyjnych MŚP w technologii teleinformatycznej do angażowania się w rozwój i innowacje poprzez poprawę regionalnych polityk i infrastruktury” w ramach unijnego programu Interreg Europa.

Na podstawie zebranych informacji i analiz przeprowadzonych przez dr Paraskevi Giourka, (MBA, PhD, MSc,BScCE) pracownika Uniwersytetu Macedonii Zachodniej w Kozani, innowatora i strategisty biznesowego, został przygotowany raport dotyczący stanu wykorzystania ICT przez MŚP oraz sposobów wspierania i wdrażania takich technologii w MŚP w praktyce w Zachodniej Macedonii w Grecji. Wspomniane sprawozdanie zostało przedstawione wraz z dodatkowymi informacjami na posiedzeniu grupy w Kozani. Zespół oceniający składający się z przedstawicieli Polski, Chorwacji, Republiki Czeskiej oraz Hiszpanii przedstawił wnioski i zalecenia podczas sesji publicznej.

Region Macedonii Zachodniej (RWM) ma łączną powierzchnię 9,451 km2 (7,16% kraju) i jest bramą Grecji i Unii Europejskiej na Bałkany Zachodnie, przylegające do północno-zachodniej części kraju z Albanią i FYROM. RWM składa się z Regionalnych Jednostek (RU) Kozani, Grevena, Kastoria i Florina.

AGENDA skills

SKILLS+Baseline Study

Presentation of results_West_Macedonia