SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Nowi członkowie SPCleantech

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Nowymi członkami SPCleantech zostali w ostatnim czasie dwaj mocni, każdy w swoim obszarze partnerzy, AGH w Krakowie jako Członek Założyciel oraz mBank jako Członek Zwyczajny. Udział tak dużych graczy znacząco wzmacnia potencjał klastra w skali globalnej.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie to jedna z najlepszych i najbardziej renomowanych oraz nowoczesnych polskich uczelni, od lat zajmująca czołowe miejsca w rankingach szkół wyższych. Jest uczelnią przodującą w Polsce w dziedzinie nowoczesnych technologii, zajmującą wysoką lokatę w skali międzynarodowej.

Głównym partnerem SPCleantech na AGH jest nowo powstałe Centrum Energetyki AGH prowadzone przez prof. dr hab. inż. Wojciecha Nowaka. Jest to projekt wspierany przez środki unijne o całkowitej wartości 179 579 708,87 pln. Centrum Energetyki to przede wszystkim wysokiej jakości kadra naukowo-badawcza oraz wspaniale wyposażone laboratoria.

Wizją Centrum jest umocnienie wiodącej pozycji naukowo-badawczej w obszarze innowacyjnych rozwiązań energetycznych, prowadzenie badań naukowych najwyższej jakości o kluczowym znaczeniu dla energetyki UE oraz konsolidacja potencjału naukowego (kadry, laboratoria) i koordynacja prowadzonych badań w najsilniejszym ośrodku – Centrum Energetyki AGH.

mBank świadczy swoim klientom kompleksowe usługi z zakresu bankowości korporacyjnej oraz detalicznej, a także Private Banking i Asset management. Tym co od lat go wyróżnia są ludzie – najwyższej klasy fachowcy oraz innowacyjność. Pionierski system transakcyjny, czy bankowość elektroniczna oraz aplikacja mobilna dla korporacji wyznaczają trendy w całej branży, nie tylko w Polsce.

mBank rozpoczął działalność jako BRE Bank, a od niemal ćwierć wieku notowany jest na GPW. Przez lata systematycznie budował swoje kompetencje w zakresie obsługi klientów korporacyjnych i stale wzbogacał ofertę, stawiając również na bankowość detaliczną, a także rozszerzając działalność na nowe rynki – czeski i słowacki. mBank obsługuje ponad 18 tys. klientów korporacyjnych oraz 4,8 mln detalicznych.