SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

 • Współpraca i networking
 • Dostęp do zasobów 
 • Wymiana wiedzy i szkoleń
 • Innowacje i badania 
 • Wspólne promocje i marketing 
 • Wsparcie instytucjonalne 
 • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Witamy nowego członka SPCleantech – LIGO DOMY Z BALI

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Witamy nowego członka LIGO DOMY Z BALI Sp. z o.o. polską firmę, która od kilkunastu lat zajmuje się budową ekologicznych nieruchomości z najwyższej jakości, naturalnych bali archangielskich.

Firma jest w stanie zrealizować każdy projekt – od małych do bardzo dużych domów, a także obiekty komercyjne. Dzięki doświadczeniu i bliskim relacjom z partnerami z Północnej Rosji, jak również sprawdzonemu zespołowi architektów, konstruktorów i cieśli, firma gwarantuje najwyższy standard usług, tak, aby z wykorzystaniem oryginalnych pomysłów jak najlepiej odzwierciedlić potrzeby i oczekiwania każdego klienta.
Stosowane naturalne materiały konstrukcyjne, pozwalają na stworzenie wyjątkowego, zdrowego i przyjaznego dla użytkownika domu. Wykorzystywana technologia budowy domów, sprawdza się od setek lat w najtrudniejszych warunkach klimatycznych Ziemi.

Celem LIGO jest kompleksowa obsługa budowy wymarzonego domu – od stworzenia lub dostosowania projektu do wyobrażeń Klienta po oddanie domu w stanie wybranym przez jego Właściciela.

Najwyższa jakość

LIGO DOMY Z BALI jest bezpośrednim importerem bali z drewna archangielskiego z Północnej Rosji. Drzewa ścinane są tylko w okresie zimy (od listopada do marca), co determinuje niską wilgotność oraz najwyższą na świecie jakość drewna, jako surowca do budowy domów – drzewo rośnie bardzo powoli (ok. 100 lat), stąd jego wnętrze ma bardzo gęstą strukturę pierścieni rocznych. Takie drewno ma najlepsze właściwości zarówno mechaniczne, jak i izolacyjne.

Bale z drewna archangielskiego

 • posiadają certyfikat fitosanitarny (gwarancja biologicznej i chemicznej czystości drewna) oraz świadectwo pochodzenia (nazwa rejonu z którego drewno pochodzi)
 • bale pełne, toczone  (cylindrowane), o średnicy od 22 cm do 32 cm
 • bale nie są suszone w komorach (suszenie w komorach jest procesem chemicznym), posiadają naturalną żywicę, która jest doskonałym środkiem konserwującym
 • bale nie mają zasinień, ani martwych sęków
 • możliwy kształt bali: okrągły, jednostronnie płaski, dwustronnie płaski

Sukcesy firmy

LIGO DOMY Z BALI jest laureatem ogólnopolskich nagród, wyróżnień, statuetki Luksusowa Marka Roku. Właściciele piszą artykuły do prasy, udzielają wywiadów, wspierają szkoły i instytucje, prowadzą wykłady oraz prelekcje na Kongresach poświęconych nieruchomościom ekologicznym.