SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

„Krakow InnoTech Summit (KITS)”

 |  Kategoria: Wydarzenia

We wtorek, 04.04.2017 o godz. 10.00 odbyła się konferencja „Krakow InnoTech Summit (KITS)” zorganizowana przez fundację Kraków Miastem Startupów wspólnie z SPCleantech. Konferencja miała miejsce na Wydziale Zarządzania AGH, ul. Gramatyka 10 w Krakowie.

KITS to konferencja, która jest odpowiedzią na wyzwania związane z transferem technologii powstałych w murach uczelni do biznesu. Jej nowatorska formuła pozwala w jednym miejscu zgromadzić: młodych naukowców posiadających pomysły technologiczne, przedsiębiorców potrafiących tworzyć innowacyjny biznes oraz inwestorów skłonnych do wspierania ryzykownych projektów.

Biznes i nauka w Polsce, to bardzo często jeszcze „dwa światy”, które mają niewiele okazji do nawiązania kontaktów. Niewiele spotkań łączy bowiem oczekiwania obu grup: naukowcy spotykają się na swoich konferencjach, które spełniają kryteria „naukowości” i są zaliczane do aktywności naukowej, a przedsiębiorcy uczestniczą w spotkaniach o charakterze networkingowym, umożliwiającym nawiązanie wielu kontaktów i szybką ocenę ich przydatności biznesowej.

KITS łączy w sobie cechy konferencji naukowej (w formie sesji posterowej) i start-upowej (pitch contest i sesja mentoringowa), a tym samym jest szansą na nawiązanie prawdziwych relacji pomiędzy przedstawicielami wspomnianych światów.

KITS – CleanTech-notka