SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

„Korale, górale i high-tech” – warsztaty dla Start-upów

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

SPCleantech zorganizował 18.05.2017 w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji „Korale, górale i high-tech” warsztaty dla początkujących start-upowców we wczesnej fazie pomysłu i wypracowywania modelu biznesowego „Czy chcesz być Start-upem?”. Masz innowacyjny pomysł, ale nie wiesz jak go zrealizować? Na warsztatach można było dowiedzieć się jak osiągnąć sukces i uniknąć podstawowych błędów w procesie wprowadzania innowacyjnego produktu czy usługi na rynek. 

Warsztaty mały miejsce w siedzibie SPCleantech, NordicHouse, ul. św. Anny 5 w Krakowie.  

Warsztaty przeznaczone były dla początkujących start-upowców we wczesnej fazie pomysłu i wypracowywania modelu biznesowego. Celem warsztatów organizowanych przez SPCleantech jest wzmocnienie pozycji młodych innowatorów poprzez przekazanie im cennych narzędzi oraz informacji, potrzebnych do wdrożenia innowacyjnych pomysłów oraz podnoszenie świadomości lokalnej społeczności w zakresie przedsiębiorczości i promowania przedsiębiorczego sposobu myślenia.

Na warsztatach poruszono tematy:

  • co to jest start-up
  • jak znaleźć pierwszych klientów
  • jak stworzyć model biznesowy
  • co tworzy wartość dla klienta
  • co to jest MVP
  • jak zaprezentować swój start-up inwestorom
  • jak zdobyć finansowanie
  • jak osiągnąć sukces 

Małopolski FestiwaI Innowacji to jedyne tego typu wydarzenie w regionie, podczas którego jesteśmy tak blisko wszelkiego rodzaju innowacji. Odwiedzamy nowoczesne laboratoria, obserwujemy pokazy multimedialnych technologii, spotykamy się z kreatorami innowacyjnych rozwiązań, uczestniczymy w kreatywnych warsztatach. Pokazujemy jak wdrażane są najnowocześniejsze technologie, ale również jak zmienia się otoczenie w świecie innowacji – jak odnaleźć się na rynku pracy, kierować zespołem, realizować badania i komercjalizować pomysły. Podczas szkoleń i spotkań informacyjnych zdobywamy praktyczne i ważne informacje dotyczące m.in. finansów, ochrony własności przemysłowej czy też komercjalizacji wynalazków. Wszystko po to by zaszczepiać dobre praktyki wśród młodych ludzi, budzić zainteresowanie utalentowanych osób poszukujących swojej zawodowej drogi, promować pomysły wśród potencjalnych inwestorów, a przede wszystkim pokazać, że „innowacja się opłaca”, a kreować ją może każdy z nas. Tegoroczny Festiwal trwa od 15 do 21 maja.

Małopolski Festiwal Innowacji to swego rodzaju „hasło – parasol” pod, którym odbywają się liczne wydarzenia. W tym roku ich liczba przekroczyła już 90 i cały czas rośnie. 40 – to natomiast liczba tegorocznych partnerów, ale to zapewne też nie jest ostateczny wynik. Mamy jednak świadomość, że to nie liczby są najważniejsze. O jakości tego wydarzenia świadczy potencjał kreatywny i merytoryczny przygotowanych wydarzeń oraz zaangażowanych osób. Do tego wraz z Partnerami przykładamy szczególną uwagę.