SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Kongres Invest Cuffs 2023 w Krakowie

 |  Kategoria: Wydarzenia

W dniu 24.03.2023 prezes SPCleantech, Janusz Kahl wziął udział jako prelegent w Kongresie Invest Cuffs 2023 organizowanym w Centrum Kongresowym, ICE w Krakowie.  W tym roku wydarzenie poświęcone było najnowszej inicjatywie Komisji Europejskiej, ESG. Skrót ESG można rozszyfrować jako ang. environmental, social and corporate governance, czyli środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny. To właśnie na te aspekty powinna zwracać uwagę firma, której zależy nie tylko na klientach, ale również na inwestorach, dla których polityka zrównoważonego rozwoju odgrywa coraz większą rolę. ESG to obecnie istotny czynnik brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji biznesowych w wielu firmach na całym świecie. Inwestorzy na tej podstawie często wybierają przedsiębiorstwa, które odpowiadają wyznawanym przez nie wartościom.

Invest Cuffs to doroczne spotkanie zrzeszające branżę rynku inwestycyjnego – akcje, waluty, surowce, kryptowaluty, fundusze inwestycyjne. To także duża dawka wiedzy, emocji oraz najlepszy networking w branży inwestycyjnej. Invest Cuffs stwarza możliwość poznania ekspertów i entuzjastów rynków inwestycyjnych. Daje również okazję do zapoznania się z nowościami w ofercie brokerów oraz przedsiębiorstw ściśle związanych z rynkiem inwestycyjnym.

Wydarzenie to umożliwia nie tylko spotkania inwestorów z różnych części świata czy też wymianę poglądów, poszerzanie wiedzy społeczeństwa na temat rynków finansowych, ale także tworzy wyjątkową okazję na promocję Krakowa. Misją Fundacji Invest Cuffs – Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych jest promowanie właściwych zachowań i etyki inwestycyjnej oraz szerzenie wiedzy na temat świata finansów, a przede wszystkim kreowanie pozycji Krakowa jako stolicy rynków Europy Środkowo-Wschodniej.

Fundacja Invest Cuffs – Edukacja i Rozwój Rynków została założona w 2015 r. Głównym celem powołania Fundacji jest podnoszenie świadomości inwestycyjnej Polaków poprzez edukację. Fundacja każdego roku organizuje kongres dla inwestorów – Invest Cuffs (dawniej FxCuffs). Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w marcu 2015 roku pod nazwą EXPO FxCuffs. Z każdą kolejną Kongres rozwijał się i zyskał znaczącą pozycję w branży inwestycyjnej, tym samym z roku na rok przyciągając coraz większą liczbę odwiedzających gości. Corocznie Kongres odwiedza kilka tysięcy uczestników – aktywnych inwestorów na rynku akcji, walut, kryptowalut, nieruchomości, a także osoby, które dopiero chcą zacząć inwestować.