SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Konferencja „Budynki pasywne i NZEB”

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

SPCleantech zorganizował 26.04.2018 konferencję „Budynki pasywne i NZEB w budownictwie jedno- i wielorodzinnym” we współpracy z Małopolskim Centrum Budownictwa Energooszczędnego (MCBE Politechniki Krakowskiej oraz Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii AGH w Miękini.

Podczas konferencji zorganizowanej w sali koferencyjnej „Kotłownia”, Politechniki Krakowskiej członkowie SPCleantech: Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej, biura architektoniczne Bjerg Arkitekter z Warszawy oraz BLOK Architekci z Krakowa, Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii AGH w Miękini, PalettenWerk, FRAPOL, ZDANIA oraz LONDON opowiedzieli co to jest dom pasywny, jak go zaprojektować, jakie zastosować urządzenia oraz materiały budowlane oraz jak zdobyć unijną dotację lub atrakcyjne finansowanie pasywnych budynków.. 

Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, od 2020 roku wszystkie nowo powstałe budynki muszą być zbudowane zgodnie ze standardami domów pasywnych, a zużycie energii w nich powinno być na niemal zerowym poziomie. W rozumieniu przepisów Unii Europejskiej, budynek o niemal zerowym zużyciu energii oznacza budynek o bardzo wysokiej charakterystyce energetycznej. Niemal zerowa lub bardzo niska ilość wymaganej energii powinna pochodzić w bardzo wysokim stopniu ze źródeł odnawialnych, w tym energii wytwarzanej na miejscu lub w pobliżu.