Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Konferencja „A guide to success”

 |  Kategoria: Wydarzenia

W dniach 17-18.11.2017 SPCleantech uczestniczył w Polsko-Amerykański Most Innowacji „PAMI 2017: A guide to success”. Była to czwarta edycja ogólnopolskiej konferencji poświęconej promowaniu przedsiębiorczości i innowacyjności oraz współpracy nauki i biznesu. Dwa dni inspirujących prelekcji i 5 ścieżek praktycznych warsztatów z ekspertami z Polski i USA.

DLA KOGO?

Jesteś młodym przedsiębiorcą? Rozwijasz swój startup? Chcesz realizować innowacyjne projekty lub planujesz założenie własnej działalności? A może kończysz studia i zastanawiasz się co dalej?

PRELEGENCI

Gośćmi specjalnymi PAMI 2017 byli praktycy biznesu, konsultanci i mentorzy z USA: Philip Zimbardo, John Spence, David Whitney, Daniel Martin oraz z Polski: prof. Andrzej Blikle, dr hab. Agnieszka WilczyńskaMarek Parzydło. Swoim doświadczeniem podzielili się licznie zaproszeni przedsiębiorcy w tym również, prowadzący konferencje Richard Lucas (TEDx Kazimierz).

WARSZTATY

W drugim dniu PAMI odbyły się praktyczne warsztaty w ramach 5 ścieżek tematycznych do wyboru. Opisy warsztatów znajdują się  tutaj.

SESJE MENTORINGOWE

Dla zarejestrowanych osób dostępne były bezpłatne sesje mentoringowe z ekspertami PAMI. 

MISJA PAMI

Organizatorzy PAMI wierzą, że podstawą każdego biznesu są relacje budowane na wspólnych wartościach. Misją PAMI jest rozwijanie społeczności, która wspiera realizację innowacyjnych pomysłów i promuje ideę inspirującej przedsiębiorczości. Chcą tworzyć przestrzeń do lepszego poznania się i wspierać wymianę doświadczeń między uczestnikami i ekspertami, dzięki czemu młodzi ludzie mogą uczyć się i czerpać wzorce od najlepszych praktyków z Polski i z USA, stając się kreatorami własnej przyszłości i przyszłymi liderami innowacji.

ORGANIZATORZY

Organizatorami PAMI 2017 są Fundacja Laboratorium Innowacji i Kreatywności FLIK, Konsulat Generalny USA w Krakowie oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators. Wydarzenie odbyły się w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

GDZIE I KIEDY?

Krakowski Park Technologiczny, 17-18 listopada 2017.


PROGRAM:

PIĄTEK, 17 listopada 2017:

  • Prelekcje 
  • Sesje mentoringowe z ekspertami
  • Networking
UWAGA: Językiem konferencji jest angielski!
 
SOBOTA, 18 listopada 2017:
  • 9:30 – 12:00: Prelekcje, networking
  • 12:30 – 16:30: Praktyczne warsztaty – 5 ścieżek tematycznych do wyboru – opisy w zakładce Warsztaty