SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Kolejne spotkanie platformy VR, AR i MR

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

18.09.2019 odbyło się w siedzibie SPCleantech kolejne spotkanie w ramach działalności platformy VR, AR i MR. Podczas comiesięcznych spotkań poszczególni członkowie platformy przedstawiają działalność swoich firm. Na początku spotkania Agnieszka z Na Niby Studio przedstawiła działalność firmy wraz z wieloma przykładami przeprowadzonych projektów w tym także dla partnerów zagranicznych. Agnieszka opowiedziała o planach rozwojowych firmy i celach na najbliższe lata. Więcej informacji o Na Niby Studio można znaleźć na https://nanibystudio.pl/en/

Następnie Karolina z SPCleantech przedstawiła plany związane z aplikacją o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) w ramach poddziałania 3.3.1 Promocja gospodarcza Małopolski.

SPCleantech planuje po raz drugi starać się o dofinansowanie na przedsięwzięcia zwiększające aktywność międzynarodową małopolskich MŚP i członków Klastra. Karolina zaprezentowała członkom na co można dostać pieniądze i jakie daje im to możliwości. 

Można ubiegać się o dofinansowanie na organizację zagranicznych misji gospodarczych małopolskich przedsiębiorców, organizację konferencji, targów, kongresów, nawiązywanie kontaktów z partnerami zagranicznymi, wyjazdy na zagraniczne targi branżowe, organizację wydarzeń promujących Małopolskę jako region przyjazny dla podejmowania innowacyjnych inicjatyw, wsparcie komercjalizacji innowacyjnych pomysłów i rozwiązań technologicznych w Małopolsce i na promocję innowacyjności poprzez wzmocnienie współpracy na linii nauka-biznes. Po skończonej prezentacji rozwinęła się ciekawa dyskusja dotycząca aplikacji, a członkowie Klastra przedstawiali swoje pomysły. W załączeniu krótka prezentacja Karoliny.

W dalszej części spotkania rozmawialiśmy o planach na dalsze spotkania platformy VR, AR i MR oraz o organizacji spotkań z gośćmi specjalnymi (guest speakers) i Business Mixerów.

Konrad we współpracy z Łukaszem zobowiązali się do przygotowania ankiety przy pomocy której członkowie klastra będą mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w organizowaniu współpracy i przebiegu spotkań.

Podjęliśmy także decyzje o zapraszaniu interesujących tematycznie dla nas guest speakerów oraz osób mogących przyczynić się do szerszych kontaktów biznesowych członków SPCleantech.

Prezentacja 3.3.1

 

You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. :)