SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Międzynarodowe wyróżnienie dla członka SPCleantech

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że projekt architektoniczny członka SPCleantech, Horizone Studio, Textorial Park II w Łodzi został w ramach kampanii BREEAM Christmas 2018 umieszczony przez BRE Global wśród 10 najciekawszych projektów na świecie, które zostały poddane w 2018 roku certyfikacji ekologicznej BREEAM.

SPCleantech w ramach działalności platform: „Inteligentne budynki/BMS/ekologiczne materiały budowlane” oraz „Smart City/zrównoważony rozwój miast/e-mobility” promuje poprzez spotkania, warsztaty, seminaria, konferencje, misje gospodarcze odpowiedzialne zarządzanie przestrzenią miejską oraz najnowsze technologie stosowane w zielonym budownictwie zrównoważonym.

SPCleantech zorganizował m.in. w zeszłym roku konferencję „Zielone budownictwo – moda czy konieczność? Czy warto certyfikować budynki?” Kolejna konferencja na ten temat będzie miała miejsce w styczniu 2019 w Rzeszowie, a następnie w innych miastach Polski. 

Łódzki Textorial Park II jako jedyny polski projekt w międzynarodowym prestiżowym zestawieniu BREEAM Christmas 2018

Łódzki projekt Textorial Park II, który ma powstać przy ul. Tymienieckiego, został wybrany przez brytyjską organizację BRE jako jedna z najciekawszych inwestycji, promowanych w ramach BREEAM Christmas 2018. W ramach corocznej akcji BRE wyróżnia najciekawsze projekty na świecie, które otrzymały certyfikat BREEAM w danym roku i wyznaczają nowe standardy w zakresie budownictwa przyjaznego ludziom i środowisku.

Textorial Park II to zespół trzech budynków o funkcji biurowo-usługowej i łącznej powierzchni najmu ok. 26 tys. m kw., który powstanie na terenie słynnego Księżego Młyna w Łodzi. Inwestycja wiąże się z rewitalizacją dwóch historycznych budynków dawnych magazynów bawełny adaptowanych na funkcje handlowo-usługowe, uzupełnionych o nowoczesny obiekt biurowy. Historyczna tkanka, wpisana do rejestru zabytków, była nie tylko wyzwaniem projektowym, ale też utrudnieniem w osiągnięciu tak wysokiego poziomu certyfikacji ekologicznej (w chwili otrzymania certyfikatu Textorial Park II był najwyżej ocenionym kompleksem biurowym w Polsce w BREEAM NC 2016).

Rewitalizacja ponad 2-hektarowego terenu związana z planowaną inwestycją stanowić będzie ciekawą ofertę nie tylko dla pracowników nowych budynków, ale też dla mieszkańców okolic Księżego Młyna. Na parterze projektowanych obiektów znajdą się głównie lokale o charakterze handlowo-usługowym, planowana jest nawet filia miejskiej biblioteki, natomiast wokół budynków zaprojektowano atrakcyjną, wielofunkcyjną przestrzeń miejską z małą architekturą, zachęcającą mieszkańców do wspólnego spędzania czasu. Kompleksowy projekt uwzględnia również ideę zrównoważonego transportu, na terenie Textorial Park II powstanie m.in. stacja obsługi rowerów, a na parkingu znajdą się gniazda do ładowania samochodów elektrycznych i preferencyjne miejsca postojowe dla korzystających z car-sharingu.

Inwestorem jest St. Paul’s Developments Polska – brytyjski deweloper skupiający swoją działalność na wymagających projektach rewitalizacji terenów poprzemysłowych. Za projekt odpowiada biuro architektoniczne Horizone Studio z Krakowa. Jednostką prowadzącą certyfikację było Sweco Consulting. Inwestycja jest ciekawym przykładem rozwijającego się w Polsce trendu na rynku deweloperskim rewitalizacji dawnych zakładów przemysłowych i nadawania im nowych funkcji. W  tym przypadku modernizowanym obiektom towarzyszyć będzie niebanalna nowa architektura. Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2019 rok.