SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Jak wyprzedzić konkurencję

 |  Kategoria: Wydarzenia

16.09.2015, SPCleantech uczestniczył w konferencji „Jak wyprzedzić konkurencję w wyścigu po dotacje unijne?” zorganizowanej w Krakowie przez BZWBK oraz Fundusz Poręczeń Kredytowych.

Bank Zachodni WBK i Fundusz Poręczeń Kredytowych POLFUND zorganizowały warsztatach w ramach cyklu Akademia Przedsiębiorcy. Tegoroczna edycja poświęcona została zagadnieniom związanym z dotacjami unijnymi w latach 2014-2020.

W nowej perspektywie unijnej na rozwój przedsiębiorczości przeznaczono 17 mld euro. To duża szansa na rozwój sektora MŚP, dlatego podczas Akademii Przedsiębiorcy przedstawiono zmiany w zasadach rozdzielania środków w porównaniu do lat 2007-2013 i praktyczne wskazówki dla firm, jak radzić sobie ze skomplikowanymi procedurami.

Gościem specjalnym spotkania był Kuba Giermaziak, utalentowany kierowca wyścigowy młodego pokolenia, rywalizujący w prestiżowej serii Porsche Supercup, która towarzyszy Grand Prix Formuły 1. Pokazał, jak można przełożyć rywalizację sportową na biznes oraz opowiedział o swoich doświadczeniach w pozyskaniu dotacji unijnych, które wykorzystał przy realizacji własnych projektów biznesowych.

Warsztaty poprowadzaili eksperci z renomowanych firm doradczych specjalizujących się w pozyskiwaniu środków unijnych. To osoby o wieloletnim doświadczeniu w pracy w lokalnych jak i międzynarodowych projektach. Podczas Akademii Przedsiębiorcy podzielili się z uczestnikami praktyczną wiedzą i umiejętnościami, które pomogą w pozyskaniu funduszy unijnych.

W ramach warsztatów eksperci z zakresu funduszy unijnych podpowiedzą:

  • jak wygrać z konkurencją rywalizację o fundusze unijne?
  • w jaki sposób przejść przez gąszcz przepisów i przygotować prawidłowy wniosek o dofinansowanie?
  • jak efektywnie wykorzystać środki unijne i właściwie rozliczyć projekt?

Program warsztatów

9:30 Rejestracja gości, kawa powitalna

9:45 Przywitanie gości

9:55 Nowe zasady przyznawania dotacji unijnych – większe wsparcie dla przedsiębiorców na poziomie regionalnym

10:25 Jak wykorzystać krajowe programy operacyjne w rozwoju firmy? Praktyczne porady?

11:00 Dzięki funduszom unijnym osiągnął sukces. Przykłady projektów realizowanych przy wsparciu UE

11:15 W biznesie tak samo jak w sporcie – rywalizacja i jasno określone cele pozwalają osiągnąć sukces. Gość specjalny Kuba Giermaziak

12:15 Jak bank może wspomóc twoją firmę w wyścigu po dotacje?

12:30 Instrumenty wspierające pozyskanie kapitału.

12:45 Lunch

13:30 Jak przejść przez skomplikowane procedury i uniknąć najczęściej popełnianych błędów podczas składania wniosku o dotacje unijne? Warsztat dotyczący wypełniania wniosku aplikacyjnego

14:45 Panel dyskusyjny

15:00 Zakończenie