SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Innowacyjne pomysły młodych naukowców

 |  Kategoria: Wydarzenia

W dniach 28 – 29.05.2015 SPCleantech wziął udział w konferencji „Innowacyjne pomysły młodych naukowców: Nauka – Start-up – Przemysł” na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Konferencja została zorganizowana w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji (pod patronatem Marszałka Województwa) oraz ogólnopolskiego projektu NZS Konkurs Konstrukcji Studenckich (KOKOS).

Program konferencji i konkursu znajduje się na stronach www.kokos.nzs.org.pl oraz www.iati.pl

Zaproszeni zostali młodzi pracownicy nauki, doktoranci, studenci oraz koła naukowe do zaprezentowania opracowywanych innowacyjnych rozwiązań o charakterze naukowym (badawczym), technicznym, organizacyjnym, finansowym i handlowym (komercyjnym), których celem jest opracowanie i wdrożenie nowych lub ulepszonych wyrobów i procesów. Rozwój i wdrażanie innowacji jest jednym z priorytetów zapisanych w wielu programach i strategiach UE (Europa 2020) i Polski (Strategia Innowacyjności i Efektywności Gospodarki „Dynamiczna Polska 2020”), w których m.in. podkreślono konieczność tworzenia gospodarki opartej na wiedzy poprzez zwiększanie potencjału naukowego, mobilności kadr naukowych oraz komercjalizacji wynalazków i innowacji. Organizatorzy mają nadzieję, iż prezentacja innowacyjnych rozwiązań i ich promocja wśród partnerów IATI i przedstawicieli przemysłu pozwoli na szybsze wdrożenie niektórych z nich.

Obszary tematyczne:  Nowe technologie informatyczne (ICT)  Energetyka
 Mechanika, mechatronika i nanotechnologie  Gospodarka surowcami mineralnymi
 Ochrona środowiska  Ekonomia i zarządzanie

Innowacyjne pomysły młodych naukowców – formularz-1