SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Innowacje – Grupy Robocze w Małopolsce

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

SPCleantech zaprasza członków klastra z Małopolski do wzięcia udziału w naborze do Grup Roboczych ds. małopolskich inteligentnych specjalizacji.

Tworzone przez Województwo Małopolskie Grupy Robocze to nowe narzędzie współpracy z przedsiębiorcami oraz innymi uczestnikami systemu innowacji, mające pomóc w dostosowaniu regionalnej polityki dotyczącej rozwoju nowych technologii i innowacji do potrzeb przede wszystkim przedsiębiorstw, ale także uczelni, jednostek badawczo – rozwojowych i otoczenia biznesu. SPCleantech zgłosił swoje uczestnictwo w Grupie Roboczej – Energia zrównoważona oraz w grupie ósmej – Interdyscyplinarnej. Celem uczestnictwa w tej grupie jest przekonanie władz regionalnych do wprowadzenia Cleantech do grupy Inteligentnych Specjalizacji regionu Małopolski. 

Ponadto, celem Grup Roboczych będzie wypracowywanie uszczegółowienia obszarów technologicznych/technologii wchodzących w skład specjalizacji regionalnej, a także stymulowanie nowych pomysłów dotyczących inwestowania środków publicznych i prywatnych w projekty innowacyjne. Efekty pracy Grup przekazywane będą Zarządowi Województwa Małopolskiego.

W sumie Województwo Małopolskie zamierza powołać osiem Grup Roboczych. Siedem z nich odpowiadać będzie następującym obszarom małopolskich inteligentnych specjalizacji: Nauki o życiu (life sciences), Energia zrównoważona, Technologie informacyjne i komunikacyjne, Chemia, Produkcja metali i wyrobów metalowych oraz wyrobów z mineralnych surowców niemetalicznych, Elektrotechnika i przemysł maszynowy, Przemysły kreatywne oraz czasu wolnego. Dodatkowo utworzona zostanie ósma Grupa, tzw. interdyscyplinarna, która nastawiona będzie na poszukiwanie nowych obszarów rozwoju.

Skład osobowy Grup zostanie skompletowany w trybie otwartego naboru. Rekrutacja prowadzona jest do 8 maja 2015 r. Zgłoszenia odbywają się za pomocą formularza aplikacyjnego, który jest załącznikiem do niniejszego pisma. Wersja elektroniczna formularza wraz z regulaminem prac Grup Roboczych dostępne są na stronie: www.malopolskie.pl/grupy  

Osobami do kontaktu w powyższej sprawie są:

  • Pani Agnieszka Bachórz, Kierownik Biura Monitorowania i Zarządzania RSI, Departament Rozwoju Gospodarczego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego: e-mail: agnieszka.bachorz@umwm.pl; tel. 12 63 03 348;
  • Pan Piotr Kaczor, Biuro Monitorowania i Zarządzania RSI,
    Departament Rozwoju Gospodarczego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego: e-mail: piotr.kaczor@umwm.pl; tel. 12 63 03 534.

SPCleantech jest przekonany, że dzięki zaangażowaniu członków oraz włączeniu do współpracy m.in. sektora nauki i instytucji otoczenia biznesu, Grupy Robocze staną się miejscem spotkania, współpracy i wypracowywania nowych rozwiązań w zakresie najbardziej perspektywicznych i pożądanych kierunków rozwoju polityki innowacyjnej w regionie.