SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Dzień wynalazków – INTECH PK

 |  Kategoria: Wydarzenia

SPCleantech uczestniczył 02.03.2018 w wydarzeniu „Dzień Wynalazków 2018 – #młodzi – patent na start” zorganizowanym przez członka założyciela SPCleantech, spółkę celową Politechniki Krakowskiej, INTECH, PH.

Kolejna, czwarta już, edycja flagowego wydarzenia organizowanego na Politechnice Krakowskiej przez spółkę celową INTECH PK, promującego najciekawsze projekty o charakterze wdrożeniowym pochodzące z politechnicznych środowisk. Tym razem Dzień Wynalazków poświęcony był najciekawszym pomysłom od młodych wynalazców z Politechniki Krakowskiej. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostały innowacyjne rozwiązania wypracowane przez studentów, doktorantów i młodych naukowców, działających w takich obszarach takich jak m.in. budownictwo, architektura, teleinformatyka, chemia, energetyka oraz nowoczesne materiał i druk 3D. 

Udział w Dniu Wynalazków dało szansę na zapoznanie się z ekscytującymi rozwiązaniami, które mają realną szansę już niebawem zaistnieć na rynku. To była także okazja, by z bliska przyjrzeć się dynamicznemu rozwojowi polskiej nauki i na własne oczy przekonać się, jak wielki potencjał tkwi w środowisku młodych naukowców. Dzień Wynalazków był interesujący także dla wszystkich, którzy sami poważnie myślą o skomercjalizowaniu swoich dokonań i szukają partnerów do prowadzenia własnego biznesu w oparciu o innowacyjny produkt lub usługę, jak również osób które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z Politechniką Krakowską.

Swoim doświadczeniem oraz podpowiedziami podzielili się eksperci z polskich funduszy inwestycyjnych oraz przedstawiciele wiodących firm wdrażających innowacje, na co dzień współpracujący ze światem nauki i prowadzący złożone projekty.

Jaki był scenariusz najbliższej edycji  Dnia Wynalazków?

I Wystąpienia eksperckie

W tej części wydarzenia można było posłuchać wystąpień partnerów strategicznych wydarzenia, przygotowanych specjalnie na okoliczność Dnia Wynalazków. Ich prezentacje koncentrowały się na praktycznych zagadnieniach związanych z wynalazkami, do których wdrożenia udało im się przyczynić w ramach prowadzonej przez siebie działalności. Dla uczestników Dnia Wynalazków była to być cenna inspiracja przy ich własnych przedsięwzięciach oraz szansa na poznanie skutecznych sposobów na wejście do świata biznesu.

II Prezentacje wynalazków

Swoje innowacyjne rozwiązania zaprezentowali studenci, doktoranci i młodzi naukowcy powiązani z Politechniką Krakowską, poważnie myślący o wprowadzeniu na rynek autorskich produktów lub usług. Do Dnia Wynalazków zaproszeni zostali ci młodzi twórcy, których pomysły zdecydowanie wyróżniają się na tle innych rozwiązań. Staranna selekcja dokonana przez zespół ekspercki INTECH PK gwarantowała, że podczas wydarzenia można było zapoznać się z wyłącznie pasjonującymi pomysłami.

III Panel dyskusyjny

Część poświęcona dyskusji nt. przedsiębiorczości akademickiej. Zaproszeni specjaliści zastanawiali się, co tak naprawdę znaczy „dobry projekt”, jak przekuć go w „dobry produkt lub usługę”, a następnie, czy wejść z nim na rynek w postaci spin-offu czy start-upu. Spróbowaliśmy też wspólnie zastanowić się jakie są czynniki sukcesu tego typu przedsięwzięć i jak poradzić sobie z ryzykiem niepowodzeń, które nieuchronnie towarzyszą biznesowi.

IV Networking

W Dniu Wynalazków oprócz wynalazców wzięli udział inwestorzy oraz przedstawiciele polskich firm, poszukujący wśród młodych wynalazców czy partnerów do współpracy. Oba środowiska spotkały się podczas sesji networkingowej, pozwalającej na nawiązanie kontaktu i rozmowy indywidualne.

V. Ekspozycja wynalazków

Równolegle z sesją networkingową, w podziemiach Sali Kotłownia odbyła wystawa wynalazków prezentowanych na wcześniejszych edycjach wydarzenia i prototypów rozwiązań wypracowanych w ramach projektu Inkubator Innowacyjności+.

Program Dnia Wynalazków:

Pliki do pobrania:

Program Dnia Wynalazków 2018.

Regulamin Dnia Wynalazków 2018.

Formularz zgłoszeniowy do Dnia Wynalazków 2018.