SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Członkowie SPCleantech na 4 Design Days w Katowicach

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Członkowie SPCleantech, firmy architektoniczne Horizone Studio z Krakowa oraz Bjerg Arkitekter Polska z Warszawy wzięli udział w dniach 24-27.01.2019 w panelach dyskusyjnych podczas kolejnej edycji 4 Design Days, święta architektury, designu i nieruchomości.

Przez cztery dni ikony światowego i polskiego designu, najwięksi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy dyskutowali o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie. 4 Design Days od pierwszej edycji organizowane są w sprawdzonej formule dwóch dni dla profesjonalistów oraz dwóch dni otwartych dla pasjonatów architektury i designu. W 2019 roku wydarzenie odbyło się równolegle w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach.

Przedstawiciele Horizone Studio, Dominik Darasz opowiedział o doświadczeniu firmy w projektowaniu i prezentacjach w technologii AR i VR, a Bartłomiej Kisielewski wziął udział w sesji DESIGN. WNĘTRZA PUBLICZNE. Edukacja na miarę czasów.

Katarzyna Wojda, dyrektor Bjerg Arkitekter Polska wzięła udział w sesji ARCHITEKTURA. PRZESTRZEŃ PUBLICZNA | Zrównoważone miasto przyszłości – podczas której omawiano tematy jak:
Łączenie nowoczesnej architektury i ekologicznych rozwiązań. Błędy, których nie można powielać. Przykłady, które trzeba naśladować.

Podczas 4 Design Days zastanawiano się nad:

Jeśli architektura zrównoważona jest miernikiem postępu cywilizacyjnego, a ekologia staje się nowym kultem wysokorozwiniętych społeczeństw, to gdzie jesteśmy u progu drugiej dekady XXI wieku? Skoro architektura tak istotnie oddziałuje na poziom zużycia energii, skalę zanieczyszczenia środowiska, a szczególnie emisje gazów cieplarnianych, to co trzeba poświęcić, by przełom się dokonał? W pełni ekologiczne miasto, przyjazna dzielnica, zeroenergetyczny budynek – czy te idee staną się masowe? Oblicza równowagi architektury – które modele inspirują do korzystania ze zrównoważonych rozwiązań w budynkach komercyjnych i publicznych oraz tworzą warunki do lepszego życia i pracy?

Konkurencyjność oparta na cenie – to już nie dla Polski. Rozwinięta gospodarka to gospodarka innowacyjna. Krzesło, lampa, telewizor, buty czy aplikacja – jak wykorzystać design do budowania konkurencyjności przedsiębiorstw? Jak zwrócić uwagę klienta oraz odnaleźć szybką i tanią drogę do tworzenia nowatorskich produktów? Biznes + design = sukces. Bruksela kibicuje i wspiera ten związek.