South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech ma ogromną przyjemność poinformować, że nasza aplikacja, złożona 26 lutego 2020 roku do programu
UE Erasmus + Knowledge Alliance, została wybrana do dofinansowania z UE.
Nasza propozycja otrzymała 82/100 punktów i została wybrana spośród 216 kwalifikujących się wniosków (łącznie 30 wybranych). To naprawdę dobry wynik!

Czas trwania projektu to 01.01.2021 - 31.12.2023. Musimy teraz trzymać kciuki, aby okoliczności pozwoliły nam wszystkim spotkać się osobiście w Lipsku na spotkaniu inauguracyjnym w styczniu.

Tytuł projektu to

“IMPACT / Building values-based innovation cultures for sustainable business impact” 

z wizją przewidywania przyszłości nauczania i szkolenia w zakresie kreatywności, innowacji i przedsiębiorczości.

Więcej informacji na: ERASMUS+ Knowledge Alliance

Ceremonia otwarcia BLOX, Kopenhaga (DK)

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

W dniu 05.05.2018 SPCleantech uczestniczył w Wielkim Otwarciu BLOX, nowego skandynawskiego centrum architektury, projektowania, budowy i rozwoju miast. Po ponad 10 latach przygotowań oficjalnie otwarto budynek BLOX Realdanii na froncie kanału portowego w Kopenhadze. W ceremonii wzięła udział Jej Królewska Mość Królowa Danii, Margarethe II. Podczas zwiedzania budynku Margarethe II zatrzymała się przed trójwymiarowym modelem BLOX i okolic stworzonym przez członka SPCleantech, Horizone Studio. Podczas ceremonii SPCleantech był reprezentowany przez prezesa, Janusza Kahla, naszego przedstawiciela w Kopenhadze, Martina i współwłaściciela Horizone Studio, Dominika Darasza. BLOX został zaprojektowany przez światowej sławy architekta Rema Koolhaasa z Holandii.

SPCleantech jest członkiem BLOXHUB, organizacji liczącej 180 ministerstw, miast, gmin, instytucji, organizacji i firm. BLOXHUB przeniósł się do nowego budynku w którym znajduje się wspólna przestrzeń robocza i międzynarodowa sieć partnerów składająca się z firm, organizacji i naukowców zajmujących się urbanizacją i zarazem jest nowym skandynawskim centrum rozwiązań miejskich (urban solutions).

Podczas uroczystego otwarcia BLOX głos zabrali: prezes i dyrektor generalny COWI Lars Peter Søbye, Minister Przemysłu, Biznesu i Finansów, Brian Mikkelsen, burmistrz Kopenhagi Frank Jensen, dyrektor (CPO) Realdania, Anne Skovbro i dyrektor BLOXHUB, Torben Klitgaard.

SPCleantech i Horizone Studio również wzięły udział w debacie: OUR URBAN FUTURE z panelistami Helle Valentin, Globalnym Dyrektorem Operacyjnym, IBM Watson IoT, Monachium, Dr. Joseph Allen, Harvard University, Boston, Indy Johar, Współzałożycielem Projektu 00, Wielka Brytania, Bruce Katz, współzałożyciel New Localism Advisors, Philadelphia.

Po oficjalnym otwarciu uczestniczyliśmy w specjalnym popołudniu i wieczorze, zorganizowanym we współpracy z Danish Architecture Centre i Danish Design Centre dla członków, interesariuszy i partnerów.

Program

VIP Opening, BLOXHUB 3rd floor 
2:00-2:30 pm | Arrival
2:30-3:00 pm | Official opening with short speaches
3:00-4:00 pm | Reception and pre-demonstration of BLOXHUB Labs – e.g. our VR Studio

Afternoon
2:00-3:15 pm | Talk: Building BLOX
2:30-7:00 pm | Guided tours: BLOX and exhibition 
3:30-5:00 pm 
| Open house in Danish Design Centre and open house in BLOXHUB with Interactive labs
3:30-5:00 pm | Debate: The Architecture Center of the 21st Century
4:00-6:00 pm | Workshop: Draw the Home of the Future
5:00-7:00 pm | Jazz and drinks in BLOXHUB Members Lounge
5:30-6:30 pm | Debate: Our Urban Future
5:30-6:30 pm | Debate: Fifty Shades of Green
6:00-6:30 pm | Talk: Olafur Eliasson’s “Multiple shadow house”

Evening
7:00 0:00 pm | BLOX Party