SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

5. edycja Carbon Footprint Summit – kierunek dekarbonizacja

 |  Kategoria: Wydarzenia
Członek SPCleantech, Carbon Footprint Foundation zaprasza członków SPCleantech i nie tylko na 5. edycję Carbon Footprint Summit – kierunek dekarbonizacja, która odbędzie się 7 października 2024 w sali S2 i foyer ICE Kraków, Konopnickiej 17 w godzinach 10-19.

Urodzinowa, piąta edycja międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit we współpracy z partnerem strategicznym Columbus Energy oraz w partnerstwie merytorycznym z Wydziałem Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest dekarbonizacja.

Dziś nie mówimy wyłącznie o śladzie węglowym i zmianach klimatu. Dziś mówimy o precyzyjnej strategii redukcji emisji gazów cieplarnianych, będącej nie tylko wyrazem troski o środowisko, klimat i człowieka, ale również zainteresowania potrzebami biznesu, który wykorzystuje szanse, by wzrastać w sposób zrównoważony, z wzięciem pod uwagę interesów beneficjentów: klientów, partnerów, pracowników czy inwestorów.

Analiza śladu węglowego nie wystarczy, by z sukcesem przeprowadzić dekarbonizację, ale jest absolutnie konieczna, by ten proces z sukcesem rozpocząć. Proces dekarbonizacji i jego zrozumienie to ważny krok w budowie strategii obszaru E w ESG. Ujawnienie emisji gazów cieplarnianych oraz plan ich redukcji jest jednym z najważniejszych wskaźników raportowania zrównoważonego rozwoju. To najpewniej pierwszy obszar, o który każdy gracz dowolnego ekosystemu biznesowego zostanie zapytany – bo każdy podmiot jest ogniwem w łańcuchu wartości. Biznes nie działa w próżni, a jego podstawowa funkcja generowania zysku, może być źródłem innowacji i ambitnych rozwiązań, których potrzebuje współczesny świat.

cfs24 agenda

●  konferencja prasowa
●  konferencja naukowa – wskazujemy kierunki dekarbonizacji i edukujemy w obszarze redukowania emisji i ESG. Dzielimy się wiedzą, oddajemy głos praktykom i ekspertom różnych branż.
● gala Carbon Footprint Challenge Awards (CFCA) – uhonorowanie liderów różnych obszarów, działających na rzecz środowiska, edukacji klimatycznej i zrównoważonego rozwoju. Prowadzący: Karolina Kowalska RMF FM oraz Mikołaj Florczak CFF.
●  strefa GEN Z[miany] – przestrzeń młodych we współpracy z krakowską AGH, organizacje i koła naukowe w innowacyjnej prezentacji i żywej dyskusji, w tym z profesorami, ekspertami i liderami biznesu.
●  plakaton – maraton designerski plakatu, organizator – Admind Agency w partnerstwie z ASP Kraków i AMS Outdoor, w tym wernisaż wystawy i ogłoszenie zwycięzców oraz statuetka dla laureata konkursu wręczona podczas gali Carbon Footprint Challenge Awards.
●  halo carbon studio – hydepark – media, rozmowa, wywiad, wolna myśl i polemika – pod agendą krakowskiej AGH.

cfs24 – ICE Kraków

ICE Kraków to eventowy tygiel Krakowa – przykuwa uwagę i jest generatorem najciekawszych wydarzeń. ICE Kraków to biznesowa i kulturalna wizytówka miasta, pozwala na organizację różnorodnych wydarzeń: od międzynarodowych kongresów, konferencji, przez wydarzenia kulturalne, po spotkania o charakterze społecznym.

cfs24 organizator

Jako jedna z pierwszych organizacji NGO w Europie Środkowej Fundacja Carbon Footprint buduje świadomość na temat śladu węglowego, tworząc projekty edukacyjne, społeczne i biznesowe. Fundacja to organizacja z pięcioletnim doświadczeniem w zakresie ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności. To niezależna, transparentna i efektywnie zarządzana organizacja, która skupia się na budowaniu świadomości klimatycznej oraz inicjowaniu pozytywnych zmian w społeczeństwie.

cfs24 dołącz

Dołącz do 5. edycji szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit i zrób z nami krok w kierunku dekarbonizacji. Wydarzenie jest bezpłatne.

Szczegóły: www.carbonfootprintsummit.com
Rejestracja: https://evently.pl/events/5979-carbon-footprint-summit-2024-kierunek-dekarbonizacja