SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

3. edycja Carbon Footprint Summit

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

7 i 8 października 2022 członek SPCleantech, Carbon Footprint Foundation organizuje w Hali Cracovia w Krakowie 3. edycję Carbon Footprint Summit  Tematem tegorocznego wydarzenia, którego partnerem jest SPCleantech jest zrównoważony rozwój i odpowiedzialny biznes.

Na uczestników czekają: część konferencyjna, wystawiennicza i warsztatowa. W programie wydarzenia, którego organizatorem jest Carbon Footprint Foundation, znalazły się m.in. Międzynarodowa Konferencja z obszaru ESG (środowisko, społeczna odpowiedzialność biznesu oraz ład korporacyjny), prezentacja firm w obszarze zrównoważonego rozwoju, Targi Pracy Fair Job Fairs, Hackathon EcoTech, a także dwie premiery: autorskiego znaku towarowego dla produktów i usług – Carbon Footprint Approved oraz Raportu Fundacji.

Oferta Carbon Footprint Summit skierowana jest do przedstawicieli odpowiedzialnego biznesu: kadry zarządzającej, specjalistów ds.CSR, HR, PR, marketingu; przedstawicieli organizacji NGO, dziennikarzy i osób pracujących w mediach, przedstawicieli administracji publicznej, studentów oraz wszystkich zainteresowanych działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Dla osób chcących poznać najnowsze trendy w zakresie ESG przygotowano część konferencyjną i trzy bloki tematyczne: #FACTS, #TECH i #IDEA. Wsparcie merytoryczne konferencji zapewnią eksperci ze świata biznesu, nauki i mediów oraz przedstawiciele partnerów 3. edycji Carbon Footprint Summit:: Columbus Energy, Saule Research Institute, Fakro i AMS.

Część konferencyjną rozpocznie premiera Raportu Carbon Footprint Foundation pt.: “Co Polki i Polacy wiedzą o śladzie węglowym”, prezentującego wyniki rocznych badań na temat świadomości społeczeństwa w zakresie śladu węglowego oraz ESG. Później odbędą się prelekcje ekspertów oraz interdyscyplinarne panele dyskusyjne w następujących tematach:

  1. “Zielona ekonomia czyli ESG w biznesie”,
  2. “Od technologii do ekonomii”, niezależność energetyczna przedsiębiorstw, bezpieczeństwo, zmiany legislacyjne
  3. “Organizacja w równowadze – dobrostan pracowniczy i klimatyczny, personal branding.

Portal “Świat OZE”, patron medialny 3. edycji Carbon Footprint Summit 2022 jest pomysłodawcą panelu dla dziennikarzy pt. “Jak mówić o zmianach klimatu w mediach? Rola dziennikarzy w dyskusji o problemach środowiskowych i klimatycznych”, który odbędzie się na zakończenie konferencji.

Równolegle, będzie można uczestniczyć w warsztatach ESG dla biznesu, w tym z analizy śladu węglowego. Zostanie zaprezentowane autorskie narzędzie Carbon Footprint Foundation do liczenia emisji – kalkulator śladu węglowego. Konferencję zakończy wręczenie statuetek w konkursie Carbon Footprint Summit Awards 2022 w 5 kategoriach: Innowacja Technologiczna, Promotor Nauki i Wiedzy, Eco Influencer Roku, Zielona Gmina oraz Odpowiedzialny Pracodawca.

 8 października 2022, w sobotę, organizatorzy we współpracy m.in. z Miastem Kraków, IOŚ-PIB, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, portalem CSR Info, Fundacją Kraków Miasto Startupów, Krakowskim Parkiem Technologicznym, portalem NGO, inicjatywą Rodzice dla Klimatu, Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie, Roślinnie Jemy czy Food Fakty; przygotowali specjalnie zorganizowane STREFY: warsztatową, autorską, dobrostanu, dzieci, ucznia (gra miejska), elektromobilności, slow fashion i inne.

Drugi dzień zamknie koncert zrealizowany w ramach projektu Carbon Footprint Foundation dla branży muzycznej i kreatywnej – “Zielona Partytura”, którego Ambasadorką jest Misia Furtak – kompozytorka, autorka, wokalistka i basistka, a producentką Ula Nowak – dziennikarka i producentka muzyczna..

Hasłem przewodnim  3. edycji Carbon Footprint Summit  jest RÓWNOWAGA.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się w piątek i sobotę 7 i 8 października 2022 roku w Hali Cracovia w Krakowie, w godz. 9:00-17:00. Wstęp oraz udział, za wyłączeniem warsztatów ESG i STREFY Dobrostanu, są bezpłatne. Zapisy na wydarzenie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.carbonfootprintsummit.com.

W sprawach zw. z komunikacją wydarzenia, zapraszam do kontaktu:

Agnieszka Tomasik-Świderska
Koordynatorka ds. Komunikacji
a.tomasik@carbonfootprintfoundation.com
tel: 695 888 090