SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

3. konferencja, Forum Współpracy, 24.04.2025

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech
 
W dniu 24.04.2025 zorganizowaliśmy już 3. Konferencję na AGH w Krakowie w ramach spotkań Forum Współpracy właścicieli domów i zarządców budynków wielomieszkaniowych, także gminnych i powiatowych oraz innych podmiotów uczestniczących w procesie termomodernizacji i renowacji w celu podniesienia efektywności energetycznej budynków.
 
 

Prelegenci konferencji zatytułowanej Termomodernizacja i renowacja budynków „Wyzwania procesów termomodernizacji i renowacji budynków w świetle obowiązujących przepisów oraz wchodzących w życie nowych dyrektyw EU” poruszyli wiele tematów związanych ze skomplikowanymi procesami termomodernizacji budynków.

Podczas konferencji skupiliśmy się na istotnych zmianach legislacyjnych proponowanych przez Komisję Europejską oraz ich wpływie na procesy podnoszenia efektywności energetycznej budynków poprzez ich termomodernizację i renowację. W szczególności przyjrzeliśmy się zaktualizowanej dyrektywie “budynkowej” EPBD (Energy Performance of Buildings Directive). Innymi ważnymi tematami, które poruszymy podczas konferencji były najnowsze technologie oraz możliwości wsparcia finansowego procesów termomodernizacji budynków.

 

W miarę jak Europa dąży do zwiększenia efektywności energetycznej budynków i redukcji emisji, istotne jest, abyśmy zrozumieli, jak te zmiany wpłyną na termomodernizację i renowację różnych typów budynków. Skoncentrowaliśmy się na domach jednorodzinnych, budynkach wielomieszkaniowych oraz obiektach użyteczności publicznej, w tym zabytkowych. Uczestnicy konferencji mieli okazję zyskać wiedzę na temat praktycznych aspektów implementacji tych dyrektyw oraz wyzwań, które mogą się z nimi wiązać.

 

Podczas konferencji zaproszeni eksperci – członkowie ekosystemu OSS krk HubRenowacji podzielili się swoimi doświadczeniami, najlepszymi technologiami i praktykami, które mogą pomóc w adaptacji do nadchodzących zmian. Zastanowiliśmy się także, na ile właściciele domów jednorodzinnych, zarządcy budynków wielomieszkaniowych oraz samorządy gminne i powiatowe są gotowi na te zmiany i jakie kroki należy podjąć, aby skutecznie wdrożyć nowe regulacje w praktyce.

Konferencja była doskonałą okazją do wymiany myśli oraz nawiązania wartościowych kontaktów w gronie specjalistów z branży.

Program konferencji z tytułami wystąpień oraz zdjęciami z wydarzenia zamieszczony jest poniżej

Program konferencji24.04.2025