South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.

Więcej na temat ICEI Allience

UK-Polish TechChallange

 |  Kategoria: Wydarzenia

23.03.2021 odbędzie się już po raz drugi UK-Polish TechChallenge z udziałem SPcleantech realizowany przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ambasadę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jest to pilotażowy program dla sektorów cleantech i fintech, dzięki któremu młode małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski mogą zaprezentować swoje rozwiązania brytyjskim korporacjom, a brytyjskie MŚP – polskim dużym firmom.

Okazją do tego są wydarzenia kooperacyjne, tzw. business mixery, które, w związku z pandemią COVID-19, organizowane są w formule online. Pierwszy business mixer, adresowany do polskich korporacji i brytyjskich małych i średnich firm, odbył się 3 grudnia 2020 r. Tutaj zapoznasz się z podsumowaniem tego wydarzenia.

Obecny business mixer, skierowany do brytyjskich dużych firm i polskich MŚP, zostanie zorganizowany 23 marca 2021 r. Tutaj znajdziesz więcej informacji i link do rejestracji.

Janusz Kahl, prezes SPCleantech przedstawi podczas webinarium PowerPoint prezentację „Decarbonization of Polish economy”. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Polskie młode małe i średnie przedsiębiorstwa działające w obszarze zielonych technologii (cleantech), mogą zgłosić się do udziału w programie, by nawiązać współpracę z brytyjskimi korporacjami poszukującymi konkretnych rozwiązań.

Już teraz można zapoznać się z listą wyzwań zgłoszonych przez brytyjskie korporacje i zgłosić się do udziału w business mixerze dla branży cleantech. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: agnieszka_promianowska@parp.gov.plmagdalena_zwolinska@parp.gov.pl.