SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

UK-Polish TechChallange

 |  Kategoria: Wydarzenia

23.03.2021 odbędzie się już po raz drugi UK-Polish TechChallenge z udziałem SPcleantech realizowany przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ambasadę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jest to pilotażowy program dla sektorów cleantech i fintech, dzięki któremu młode małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski mogą zaprezentować swoje rozwiązania brytyjskim korporacjom, a brytyjskie MŚP – polskim dużym firmom.

Okazją do tego są wydarzenia kooperacyjne, tzw. business mixery, które, w związku z pandemią COVID-19, organizowane są w formule online. Pierwszy business mixer, adresowany do polskich korporacji i brytyjskich małych i średnich firm, odbył się 3 grudnia 2020 r. Tutaj zapoznasz się z podsumowaniem tego wydarzenia.

Obecny business mixer, skierowany do brytyjskich dużych firm i polskich MŚP, zostanie zorganizowany 23 marca 2021 r. Tutaj znajdziesz więcej informacji i link do rejestracji.

Janusz Kahl, prezes SPCleantech przedstawi podczas webinarium PowerPoint prezentację „Decarbonization of Polish economy”. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Polskie młode małe i średnie przedsiębiorstwa działające w obszarze zielonych technologii (cleantech), mogą zgłosić się do udziału w programie, by nawiązać współpracę z brytyjskimi korporacjami poszukującymi konkretnych rozwiązań.

Już teraz można zapoznać się z listą wyzwań zgłoszonych przez brytyjskie korporacje i zgłosić się do udziału w business mixerze dla branży cleantech. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: agnieszka_promianowska@parp.gov.plmagdalena_zwolinska@parp.gov.pl.