South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech ma ogromną przyjemność poinformować, że nasza aplikacja, złożona 26 lutego 2020 roku do programu
UE Erasmus + Knowledge Alliance, została wybrana do dofinansowania z UE.
Nasza propozycja otrzymała 82/100 punktów i została wybrana spośród 216 kwalifikujących się wniosków (łącznie 30 wybranych). To naprawdę dobry wynik!

Czas trwania projektu to 01.01.2021 - 31.12.2023. Musimy teraz trzymać kciuki, aby okoliczności pozwoliły nam wszystkim spotkać się osobiście w Lipsku na spotkaniu inauguracyjnym w styczniu.

Tytuł projektu to

“IMPACT / Building values-based innovation cultures for sustainable business impact” 

z wizją przewidywania przyszłości nauczania i szkolenia w zakresie kreatywności, innowacji i przedsiębiorczości.

Więcej informacji na: ERASMUS+ Knowledge Alliance

UK-Polish TechChallange

 |  Kategoria: Wydarzenia

23.03.2021 odbędzie się już po raz drugi UK-Polish TechChallenge z udziałem SPcleantech realizowany przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ambasadę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jest to pilotażowy program dla sektorów cleantech i fintech, dzięki któremu młode małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski mogą zaprezentować swoje rozwiązania brytyjskim korporacjom, a brytyjskie MŚP – polskim dużym firmom.

Okazją do tego są wydarzenia kooperacyjne, tzw. business mixery, które, w związku z pandemią COVID-19, organizowane są w formule online. Pierwszy business mixer, adresowany do polskich korporacji i brytyjskich małych i średnich firm, odbył się 3 grudnia 2020 r. Tutaj zapoznasz się z podsumowaniem tego wydarzenia.

Obecny business mixer, skierowany do brytyjskich dużych firm i polskich MŚP, zostanie zorganizowany 23 marca 2021 r. Tutaj znajdziesz więcej informacji i link do rejestracji.

Janusz Kahl, prezes SPCleantech przedstawi podczas webinarium PowerPoint prezentację „Decarbonization of Polish economy”. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Polskie młode małe i średnie przedsiębiorstwa działające w obszarze zielonych technologii (cleantech), mogą zgłosić się do udziału w programie, by nawiązać współpracę z brytyjskimi korporacjami poszukującymi konkretnych rozwiązań.

Już teraz można zapoznać się z listą wyzwań zgłoszonych przez brytyjskie korporacje i zgłosić się do udziału w business mixerze dla branży cleantech. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: agnieszka_promianowska@parp.gov.plmagdalena_zwolinska@parp.gov.pl.