SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Współpraca międzyregionalna

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

W dniu 23.10.2015, Janusz Kahl oraz Alexander Jastrząbek z SPCleantech spotkali się z reprezentatntami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Rozmowy dotyczyły współpracy pomiędzy Cleantech klastrami, instytucjami i firmami z regionów, z którymi UMWM podpisał Umowy o współpracy międzyregionalnej.

W spotkaniu ze strony UM uczestniczyli dyr. Dawid Puszko odpowiedzialny m.in. za współpracę międzynarodową, Joanna Wilkońska – koordynator współpracy międzynarodowej z Francją, Magdalena Jaskowska – koordynator współpracy międzynarodowej z Rumunią i Słowacją, Jerzy Fugas – koordynator współpracy międzynarodowej ze Szwecją i Austrią oraz Rafał Kocot – koordynator współpracy międzynarodowej z Niemcami.

Na ostatnim spotkaniu Komitetu Sterującego ds Współpracy z Regionem Rhone-Alpes we wrześniu 2015 zatwierdzono SPCleantech jako oficjalnego partnera Cleantech klastra w Lyon (Rhone-Alpes) we Francji. Podobne działania czynione są ze strony władz regionalnych Regionu Małopolski w stosunku do innych zaprzyjaźnionych regionów w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Słowacji, Czechach i na Ukrainie.

SPCleantech zainteresowany jest współpracą z innymi klastrami, instytucjami i firmami z tych regionów w celu realizacji wspólnych projektów mających na celu budowanie marki oraz wzmacnianie potencjału gospodarczego Polski południowej poprzez wspieranie procesu wdrażania innowacji, zwłaszcza w MŚP.