SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Współpraca i propozycje członków SPCleantech

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Głównym zadaniem klastra SPCleantech jest oprócz budowania potencjału poszczególnych platform współpracy, inicjowanie i wspieranie grup współpracy oraz konsorcjów działających lokalnie w celu ograniczenia globalnych zmian klimatycznych poprzez wykorzystanie najnowszych zielonych, czystych technologii (cleantech), w tym cyfrowych. Wspaniałym przykładem tego typu współpracy z zaangażowaniem SPCleantech jest współpraca oraz propozycje członków klastra, tym razem firm warszawskich, Bjerg Arkitekter oraz KiDS&Co.

Duńsko-Polska pracowania architektoniczna Bjerg Arkitektur, specjalizująca się w projektowaniu przedszkoli w standardzie pasywnym oraz polski operator przedszkoli dla firm, Kids&Co wspólnie oferują firmom stworzenie i prowadzenie firmowych przedszkoli. Kids&Co, odpowiedzialen za budżet stworzenia i prowadzenia placowek, gotowe jest również wystąpić w imieniu swojego klienta o regionalne dofinansowanie do przedszkoli pasywnych. W Małopolsce termin składania wniosków o dofinansowanie mija z końcem sierpnia br.

Tworzone przez Bjerg i Kids&Co przedszkola wyróżnia to, że są dwujęzyczne i w standardzie pasywnym, czyli o ultra niskim zapotrzebowaniu na energie przy jednocześnie ultra wysokim komforcie wewnętrznym. Doskonała jakość powietrza w przedszkolach pasywnych (bez alergenów, kurzu, grzybów, przeciągów, o stałej temperaturze na każdym poziomie) sprawia, ze tego typu przedszkola staja się oazami świeżego powietrza. Dzieci mogą w nich odetchnąć od miejskiego smogu i innych zanieczyszczeń.

Wspólnie Bjerg i Kids&Co prezentują unikatową, kompleksową ofertę, skierowaną do pracodawców dbających o najlepsze potrzeby swoich pracowników i ich dzieci. Wiecej na temat tego co oferują wspólnie Bjerg i Kids&Co poniżej.

BJERGKIDS_CO_PRZEDSZKOLA FIRMOWE_2018_05_14