Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Witamy nowego członka Stylinart

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Witamy nowego członka SPCleantech firmę spedycyjno-logistyczną Stylinart. Stylinart to zespół ludzi profesjonalnie zajmujących się branżą TSL. Od 1993 roku prowadzi działania na terenie Polski jak i całej Europy świadcząc usługi z zakresu transportu drogowego, spedycji oraz serwisu pojazdów. Zdobyte doświadczenie i stworzone zaplecze umożliwiają firmie podjęcie trudnych i wymagających zadań, które są realizowane rzetelnie i terminowo.

Firma dysponuje obecnie flotą 100 pojazdów transportowych (ciągnik + naczepa), zespołem ludzi pracujących nad logistyką oraz dużym serwisem, który pozwala utrzymywać w pełni sprawną flotę.

Posiadane samochody wyposażone są w nowoczesny system ochrony i monitoringu satelitarnego i są uprawnione do przewozu materiałów niebezpiecznych. W taborze firmy znajdują się następujące typy naczep: plandeki, chłodnie, wywrotki, jumbo, które pozwalają podjąć się realizacji każdego zadania. Pojazdy Stylinart spełniają normy czystości spalin Euro 5 oraz Euro 6.

Profesjonalny transport i spedycja

Stylinart zapewnia profesjonalną logistykę i obsługę transportu towaru z punktu A do punktu B. Gwarantuje odpowiedni dobór pojazdu do realizacji zlecenia, załadunek, ubezpieczenie, transport we wskazane miejsce w wyznaczonym terminie.  

Wszystkie samochody objęte są systemem ochrony i monitoringu satelitarnego, dzięki któremu firma posiada kontrolę nad poruszającymi się pojazdami. Cały czas kontrolowany jest poziom wykonania zlecenia – wiadomo gdzie znajduje się dany ładunek, a w razie problemów Stylinart jest w stanie natychmiast wspomóc swoich kierowców.

Stałą łączność oraz nawigację  gwarantują nowoczesne rozwiązania informatyczne stosowane w każdym z zestawów. Dzięki zaawansowanemu systemowi ochrony i monitoringu pojazdów, Klient otrzymuje 24 godzinną, ochronę swojego towaru.

Wszystkie transportowane towary, są ubezpieczone od strat transportowych, a czynności przewozowe podlegają ochronie prawnej na podstawie polis wystawionych przez PZU SA.

Profesjonalna logistyka

Stylinart posiada w ofercie pełen zakres najwyższej jakości usług logistycznych dla handlu i przemysłu. Firma zajmuje się opracowaniem i zarządzaniem kompleksowymi łańcuchami logistycznymi – Zarządzanie łańcuchem dostaw, a także przejęciem całej obsługi logistycznej w ramach outsourcingu.

Atutem Stylinart są duże powierzchnie magazynowe, wykwalifikowana obsługa, rozwinięta spedycja oraz własna, duża flota pojazdów.

Nasze usługi logistyczne to:

  • Magazynowanie
  • Konfekcjonowanie
  • Przeładunki
  • Spedycja
  • Transport
  • Zarządzanie łańcuchem dostaw
  • Outsourcing
  • Składowanie tymczasowe