South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.

Więcej na temat ICEI Allience

Witamy nowego członka – Almine

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

W drugiej połowie czerwca 2020 do SPCleantech przystąpił nowy członek krakowska firma, Almine zajmująca się najnowszymi rozwiązaniami w zakresie Smart City. Almine zajmuje się pięcioma kluczowymi obszarami Smart City: społeczeństwem, mobilnością, gospodarką, środowiskiem i zarządzaniem. Wszystkie pozwalają podnieść jakość życia w mieście oraz obniżyć koszty zarządzania i utrzymania gminy.

Firma Almine oferuje kompleksowe wsparcie jednostkom publicznym w zakresie projektów Smart City i Smart Village. Analizują, przygotowują strategie i rozwiązania dobrane do potrzeb oraz wspierają w tworzeniu i wdrażani rozwiązań, a to wszystko z naciskiem na proponowanie spersonalizowanych pomysłów. W ramach konsultingu prowadzą również działania promocyjne, szkolenia i warsztaty poświęcone Smart City oraz bierą aktywny udział w wydarzeniach, jak, np. V Forum Green Smart City czy światowe targi Smart City Expo w Barcelonie.

Almine proponuje gminom autorską platformę Smart Governance o nazwie Mój Region, która stanowi nowoczesną usługę komunikacyjną między urzędami, a mieszkańcami, jednocześnie stanowiąc cyfrową agorę miasta lub wsi. Pozwala również na wspieranie rozwoju lokalnych społeczności.

Z racji na konieczność szybkiego reagowania na zmiany w mieście, Almine opracowało platformę CityForm, która umożliwia zaawansowaną analitykę danych z użyciem sztucznej inteligencji oraz z wykorzystaniem danych satelitarnych. Stanowi ona centrum dowodzenia miastem, oferując jednocześnie nieustanny monitoring środowiska miejskiego i dbając przy tym o nieustanną poprawę jakości usług publicznych. Przekłada się to na niższe koszty i wyższe zadowolenie mieszkańców.

Wraz z doświadczonymi partnerami: GetInData i Planet Partners, Almine oferuje najbardziej kompleksowe usługi z zakresu Smart City i Smart Village.