SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Warsztaty w Katowicach i Krakowie

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

SPCleantech wraz z partnerami Fundacją Fraunhofer MOEZ z Lipska, (D), EBTC (European Business and Technology Centre) z Delhi, Inie, oraz ETI Dynamics z Londynu, (GB), zorganizował 03 i 04 marca 2015 w i Katowicach i Krakowie warsztaty o nazwie “Indian Technology Adaptation“ (ITA). Warsztaty organizowane zostały w ramach umowy pomiędzy Komisją Europejską i rządem Indii o Europejskim Transferze Technologii Cleantech do Indii. Podobne warsztaty odbędą się również w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Czechach i na Słowacji.

Warsztaty odbyły się we wtorek, 03.03.2015 w Regionalnej Izbie Gospodarczej, ul. Opolska 15 w Katowicach oraz w środę, 04.03.2015 w South Poland Cleantech Cluster, NordicHouse, ul. św. Anny 5 w Krakowie. W załączonych dokumentach można znaleźć ulotkę na temat warsztatów oraz ich program.

Zespół ekspertów z Centrum Fraunhofera dla Europy Środkowej i Wschodniej (Fraunhofer MOEZ) i partnerzy zaoferowali warsztaty wysokiego poziomu i szerokie możliwości współpracy dla firm europejskich w dziedzinie czystych technologii (Cleantech) oraz biotechnologii, które są zainteresowane wejściem na rynek indyjski. Udział w warsztatach był bezpłatny.

Warsztaty w Katowicach i Krakowie są kontynuacją projektu pilotażowego „UE-Indie Ekosystem & Inwestor Forum” (www.ebtc.eu). Fraunhofer MOEZ już od kilku lat współpracuje z EBTC – Europejskie Centrum Biznesu i Technologii w Brukseli, która przede wszystkim promuje przyjazne dla środowiska technologie w Indiach. We współpracy z EBTC, Fraunhofer MOEZ zainicjował w 2013 roku, osiem projektów, których celem było opracowanie strategii dostosowania technologii Europejskich do indyjskich potrzeb rynku.

Kolejnym wspólnym projektem jest stworzenie platformy internetowej, na której można będzie promować produkty i usługi firm europejskich w dziedzinie czystych technologii i biotechnologii w celu wprowadzenia ich na rynek indyjski.

Seria warsztatów ITA oparta jest na wynikach współpracy z EBTC i zapewnia opracowane przez specjalistów strategie wejścia na rynek indyjski. Celem jest informowanie przedsiębiorstw polskiego sektora CLEANTECH oraz BIOTECHNOLOGII o możliwościach współpracy i strategii wejścia na rynek indyjski.

ITA Warsztaty – ulotka

Program warsztatów ITA