SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Warsztaty Smart Lab, Deloitte

 |  Kategoria: Wydarzenia

SPCleantech uczestniczy w cyklu spotkań organizowanych przez firmę Deloitte na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości których celem jest inicjowanie i rozwijanie wspólnych inicjatyw projektowych przedsiębiorców i jednostek naukowych w dziedzinie budownictwa energooszczędnego.

Pierwsze dwudniowe warsztaty miały miejsce 12-13.02.2019 w Warszawie z kolacją integracyjną, która została poprzedzona prezentacją założeń i celów projektu oraz wprowadzeniem do warsztatów w pierwszym dniu warsztatów.  Następne spotkania odbędą się 18 lutego, 4 marca oraz 18 marca 2019.

W ramach warsztatów Deloitte proponuje cykl 4 spotkań warsztatowych, tzw. Smart Lab, na który zaproszono przedstawicieli wiodących, innowacyjnych firm działających w obszarze budownictwa energooszczędnego, przedstawicieli sektora nauki i instytucji otoczenia biznesu. Spotkania będą dedykowane analizom rynku w Polsce w kontekście potencjału innowacyjnych rozwiązań, konkurencyjnych w skali globalnej. Podczas warsztatów współprowadzonych przez firmę Deloitte i pod opieką eksperta branżowego – Pani Profesor Doroty Chwieduk, przedsiębiorcy oraz wspierający ich naukowcy, a także instytucje otoczenia biznesu, będą mieli okazję znalezienia partnerów do stworzenia wspólnych konsorcjów branżowych celem realizacji nowych projektów partnerskich i indywidualnych.

Dodatkowo, uczestnicy będą współtworzyć założenia i wnioski do raportu branżowo-technologicznego tzw. BTR (business technology roadmap), czyli mapy rozwoju technologicznego. Raport będzie materiałem informacyjnym na temat przyszłych kierunków rozwoju branży, technologii, produktów i usług oraz realizowanych projektów B+R. Dokument będzie stanowił wskazówkę dla Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w zakresie tworzenia polityki i narzędzi wsparcia dla Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS). Dzięki uczestnictwu w cyklu spotkań uczestnicy będą mieli wpływ na rekomendacje dotyczące sposobu i rodzaju wsparcia rozwoju innowacyjności branży budownictwa energooszczędnego w kolejnych latach.

Budownictwo energooszczędne-Deloite

SmartLab_Budownictwo_materiał_informacyjny