SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Warsztaty KIC InnoEnergy w Warszawie

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

W dniach 29.02 – 01.03. 2016, Janusz Kahl i Aleksander Jastrząbek z SPCleantech wzięli udział w dwudniowym szkoleniu zorganizowanym przez KIC InnoEnergy w Warszawie (PL). Instytucje naukowo-badawcze, klastry, uniwersytety i firmy zaangażowane w rozwój start-upów w siedmiu krajach Europy Środkowej i Wschodniej zostały zaproszone do udziału w warsztatach.

W pierwszym dniu warsztatów wszyscy partnerzy uczestniczyli w wymianie najlepszych praktyk oraz mieli możliwość przedstawienia propozycji co do programu. Tego samego dnia przeprowadzono intensywne, interaktywne warsztaty zorganizowane przez Linda Plano, która gościła w Warszawie z okazji  warsztatów organizowanych dla MIT Enterprise Forum. Linda jest bardzo zaangażowana w cleantech ekosystem w Bostonie, jak również w MIT Enterprise Forum na arenie międzynarodowej. Więcej informacji na jej temat …….

Podczas spotkania wyjaśniono wszystkie aspekty programów KIC InnoEnergy, a także przedstawiono strategię / marketing na rok 2016. Niektóre pomysły dotyczące współpracy międzyregionalnej zostały również zaprezentowane.

Warsztaty obejmowały główne zasady postępowanie obowiązujące podczas oceny startupów aplikujących o uczestnictwo w programach przedsiębiorczości, a także coachingu tych już zaakceptowanych. Ponadto, Linda Plano przedstawiła systematyczne podejście do pitchingu, które określa, kiedy elementy propozycji wartości są mocne i akceptowalne kontra słabe i potrzebujące dopracowania.

W drugim dniu organizatorzy podstawili plan działań / program na 2016. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość spotkania wszystkich partnerów z Europy Środkowo-Wschodniej oraz innych pracowników KIC InnoEnergy z zachodnio-europejskich biur.

Program warsztatów:

Niedziela, 28 luty – dzień przyjazdu

Opcjonalnie – nieformalny obiad / napoje w centrum Warszawy – spotkanie godz. 20:00 w hotelu Mercure Warszawa Grand

Poniedziałek, 29 luty – 1. dzień warsztatów

8:00 – śniadanie i kawa – Hotel Mercure Warszawa Grand
09:30 – Powitanie Christo, Anna & Dorota – Google Campus Warszawa
10:00 – 18:30 – Linda Plano Akcelerator Leadership Workshop – Google Campus Warszawa
20:00 – Kolacja – Oberża Pod Czerwonym Wieprzem

Wtorek, 01 marzec – 2. dzień warsztatów – Hotel Mercure Warszawa Grand

8:00 – śniadanie i kawa
09:30 – Wprowadzenie, KIC-Off Competition 2016 (Christo)
10:00 – KIC Off Konkurs 2016 (Sylwia z PROIDEA)
11:00 – KICStart! – Wprowadzenie, wizja i misja
12:30 Przerwa na kawę
13:00 – Projekt Innovation and Business Creation (Christo, zespół BCS + dyskusja)
14:00 lunch
15:00 – zajęcia edukacyjne (Dorota)