SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Warsztaty dla klastrów

 |  Kategoria: Wydarzenia

SPCleantech uczestniczył w dniach 22-23.10.2021 w warsztatach klastrowych ,,Metody i narzędzia podnoszenia konkurencyjności polskich klastrów” zorganizowanych w Puławskim Parku Naukowo-Technologiczny przez partnera SPCleantech, Platformę Przemysłu Przyszłości.

Rozwój klastrów po pandemii COVID-19 wiąże się z wieloma nowymi wyzwaniami. Zmiany zachodzące w najbliższym otoczeniu, szybko postępująca cyfryzacja gospodarki, nacisk na wprowadzenie rozwiązań służących ochronie klimatu powodu- ją, że obecny model działania przedsiębiorstw przestaje być efektywny i trzeba poszukiwać nowych źródeł konkurencyjności. Wobec tego konieczne wydaje się odejście od nastawienia jednostkowego na rzecz rozwiązań kierowanych do całych łańcuchów wartości działających w gospodarce.

W związku z prognozowanymi wyzwaniami Platforma Przemysłu Przyszłości zorganizowała kolejne przedsięwzięcie skierowane do koordynatorów klastrów.

Podczas warsztatów PPP przedstawiono działania, które pomogą w trudnym zadaniu przeprowadzenia uporządkowanej transformacji cyfrowej przedsiębiorstw klastrowych i przygotowaniu ich na nadchodzące zmiany.