SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Szczyt ICN 2013, Hamburg

 |  Kategoria: Wydarzenia

W dniach 28 – 30 maja 2013, Janusz Kahl, dyrektor zarządzający w South Poland Cleantech Cluster wziął udział w Międzynarodowej Konwencji Cleantech w Hamburgu. Przedstawiciele 13 międzynarodowych klastrów omówili cele i metody pracy. Renewable Energy Hamburg Claster był odpowiedzialny za organizację szczytu.

„Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg z zadowoleniem przyjmuje fakt, że Renewable Energy Hamburg Cluster organizuje piątą Międzynarodową Konwencję Cleantech dla 13  międzynarodowych klastrów. Klastrowe podejście jest jednym z głównych filarów naszej polityki gospodarczej w Hamburgu. Renewable Energy Hamburg Cluster w szczególności stał się siłą napędową rozwoju regionu w ciągu ostatnich dwóch lat” powiedział Frank Horch, senator Hamburga odpowiedzialny za Ekonomię, Transport i Innowacje „.

Na kulminacyjne wydarzenie w 2013, International Cleantech Network (ICN) zaprosił 13 wiodących Cleantech klastrów z Europy, USA i Azji do Hamburga. “Renewable Energy Hamburg Cluster wykonał fantastyczną pracę organizując Międzynarodową Konwencję Cleantech w Hamburgu. W konferencji uczestniczą zainteresowane strony z czołowych zielonych regionów w celu rozszerzenia swojej wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii oraz inteligentnych rozwiązań w miastach, spotkania lokalnych firm i interesariuszy i stworzenia nowych partnerstw między regionami „, powiedział Stephan Skare Nielsen, szef International Cleantech Network (ICN).

Warsztaty dotyczyły magazynowania energii, form mobilności w oparciu o odnawialne źródła energii, odnawialnych źródeł energii w budownictwie i inteligentnych sieci. Uczestnicy zwiedzili również pomieszczenia IBA, uczestniczyli w recepcji zorganizowanej przez Senat w ratuszu Hamburga oraz odwiedzili “Punkt spotkań odnawialnych energii” w Hamburgu.

Klastry biorące udział w Międzynarodowej Konwencji Cleantech 2013 w Hamburgu:

ACLIMA (Kraina Basków), Bilbao, Hiszpania
Colorado Clean Energy Cluster (CCEC), USA
Copenhagen Cleantech Cluster (CCC), Dania
Eco World Styria, Austria
Ecotech Quebec, Kanada
Renewable Energy Hamburg, Niemcy
Incheon Technopark, Seul, Korea Południowa
International Technology Match-making Centre of Yixing, Chiny
Lombardy Energy Cluster, Milano, Włochy
Oslo Renewable Energy and Environment Cluster (OREEC), Norwegia
Singapore Sustainability Alliance (SSA), Singapur
Research Triangle Cleantech Cluster (RTCC), North Caroline, USA
Tenerrdis, Grenoble, Francja