South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech ma ogromną przyjemność poinformować, że nasza aplikacja, złożona 26 lutego 2020 roku do programu
UE Erasmus + Knowledge Alliance, została wybrana do dofinansowania z UE.
Nasza propozycja otrzymała 82/100 punktów i została wybrana spośród 216 kwalifikujących się wniosków (łącznie 30 wybranych). To naprawdę dobry wynik!

Czas trwania projektu to 01.01.2021 - 31.12.2023. Musimy teraz trzymać kciuki, aby okoliczności pozwoliły nam wszystkim spotkać się osobiście w Lipsku na spotkaniu inauguracyjnym w styczniu.

Tytuł projektu to

“IMPACT / Building values-based innovation cultures for sustainable business impact” 

z wizją przewidywania przyszłości nauczania i szkolenia w zakresie kreatywności, innowacji i przedsiębiorczości.

Więcej informacji na: ERASMUS+ Knowledge Alliance

Spotkania w Kopenhadze (DK)

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

15 i 16 lutego 2016, Janusz Kahl, CEO w SPCleantech spotkał się podczas wizyty w Kopenhadze z Thomas Klem Andersen z Scion DTU (Science and Technology Park) oraz z Esben Vendelbo Foged z Duńskiego Instytutu Technologicznego. Tematem spotkań była kontynuacja współpracy pomiędzy instytucjami.

Podczas spotkania z Scion DTU, SPCleantech otrzymał listę mentorów duńskich od lat wspierających duńskie start-upy w ramach działalności Parku Naukowo-Technologicznego.

Johnny Øland

W spotkaniu uczestniczył także jeden z mentorów Johnny Øland wcześniejszy wieloletni dyrektor Saint Gobain w Danii, dzisiaj mentor oraz inwestor wspierający start-upy na całym świecie.

Podczas spotkania z DTI (Danish Technological Institute), który posiada spółkę córkę DTI Polska w Warszawie omówiono współpracę w ramach wspólnych projektów i szkoleń. DTI jest największym Instytutem Technologicznym w Danii zatrudniającym prawie 3 000 inżynierów (www.dti.dk).