Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

SPCleantech w Beijing, Chiny

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

Janusz Kahl, prezes South Poland Cleantech Cluster uczestniczył w scouting mission dla unijnych organizacji Cleantech do Beijing (Pekin) w Chinach. UE Gateway I Business Avenue zorganizował w dniach 28-30 listopada 2016 scauting mission do Pekinu, mającą na celu stworzenie możliwości kontaktów organizacji Cleantech i klastrów z Europy z ich chińskimi odpowiednikami.

Celem misji było zapoznanie się z potencjałem rynku chińskiego dla europejskich firm Cleantech oraz możliwości wejścia z produktami lub usługami na ten ogromny rynek. Komisja Europejska wspiera w ramach programu EU Gateway firmy zainteresowane tym rynkiem. SPCleantech był jedynym reprezentantem przemysłu Cleantech z Europy Centralnej.

eugateway

W ramach programu zostały zorganizowane spotkania w poniedziałek – środa (28-30.11.2016) w godzinach dziennych. Podczas misji uczestniczące organizacje spotkały się z:

  • China Council for the Promotion of International Trade (CCPIT)
  • China International Cooperation Association for SMEs
  • China Association of Environmental Protection Industry
  • China New Energy Association
  • China Ministry of environmental protection, Department of International Cooperation
  • EU SME Centre
  • Energy Research Institute
  • National Energy Conservation Center

W środę, 30.11.2016 uczestnicy misji zostali przyjęci przez Ambasadora EU w Chinach, Mr. Hans Dietmar SCHWEISGUT. W środę po południu program UE Gateway do Chin został zaprezentowany przez ambasadora UE i wysokich urzędników chińskich w Pekinie. Na przyjęcie zostało zaproszonych około 100 gości z organizacji i stowarzyszeń w Chinach.

Delegacja scouting mission składała się z przedstawicieli organizacji klastrów CleanTech, takich jak South Poland Cleantech Cluster, Cambridge CLEANTECH, Flandern Cleantech Association, Cleantech Bulgaria i European Cluster Collaboration Platform. Organizacje te będą kontynuować działania w celu ułatwienia kontaktów swoich firm członkowskich. Po wizycie będą wspierać i koordynować przyszłą wizytę członków i ich wejście na rynek chiński.

UE Gateway do Chin będzie organizować inne misjach gospodarcze w zakresie bezpieczeństwa żywności i zdrowia.

Zdjęcia z wizyty w Beijing, Chiny.