SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

SPCleantech członkiem Rady Programowej CFS 2021

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

SPCleantech jest członkiem PL Raday Programowej Carbon Footprint Summit 2021. Członkowie Rady to eksperci i ekspertki, aktywiści i aktywistki oraz naukowcy i naukowczynie związani prywatnie i zawodowo z ochroną klimatu oraz środowiska przyrodniczego. 

Carbon Footprint Summit powstał z potrzeby przestrzeni do swobodnej i merytorycznej dyskusji pomiędzy naukowcami i aktywistami a światem biznesu. Popularyzacja wiedzy i faktów na temat zmian klimatycznych – również wśród przedsiębiorców – jest kluczowa dla wprowadzenia zmian w naszym społeczeństwie. W końcu to firmy są siłą napędową wzrostu gospodarczego i budowania dobrobytu. Celem Fundacji oraz organizowanego wydarzenia jest wypracowanie modelu zrównoważonej gospodarki, którą tworzy odpowiedzialny biznes i świadomi konsumenci.

Członkowie Rady Programowej:

 — założycielka i dyrektorka techniczna Saule Technologies. W ramach doktoratu na Uniwersytecie w Walencji opracowała metodę niskotemperaturowego nadrukowywania perowskitu na elastyczne folie do zastosowań w ogniwach słonecznych nowej generacji.

 — konsul honorowy Danii, Finlandii i Islandii. Założyciel South Poland Cleantech Cluster, który zrzesza firmy, uniwersytety, instytuty naukowo-badawcze, gminy i organizacje pozarządowe w celu wspierania zrównoważonego rozwoju w Polsce i zapobiegania zmianom klimatu.

 — przedsiębiorca specjalizujący się w energetyce odnawialnej o szerokim wykształceniu. Studiował zarządzanie i kierunki inżynieryjno-techniczno-technologiczne na sześciu prestiżowych uczelniach wyższych, m.in. w Szwecji, Pekinie, Hiszpanii i Niemczech.

 — prezes Fundacji oraz Dyrektor Zarządzający Inicjatywą Klaster LifeScience Kraków. Ceniony ekspert w zakresie innowacyjności, przedsiębiorczości, planowania strategicznego i kreatywnego rozwiązania problemów. Członek Komitetu Biotechnologii Polskiej Akademii Nauk.