SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Seminarium dla MŚP

 |  Kategoria: Wydarzenia

SPCleantech uczestniczył w Letniej Akademii Biznesu 2016 Enterprise Europe Network: spotkanie IV „Weryfikacja technologii środowiskowych (EU ETV) jako wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw w efektywnym wprowadzaniu na rynek innowacyjnych rozwiązań”, 21.07.2016 w Katowicach.

Spotkanie odbyło się 21.07.2016 w Centrum Konferencyjnym Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, przy ul. Jordana 18 w Katowicach w godzinach od 12.00 do 15.30.

Wdrażanie ekoinnowacyjnych technologii stanowi wyzwanie zarówno dla ich dostawców, jak i nabywców. Oprócz kryterium cenowego, inwestorzy, w obawie przed zbyt dużym ryzykiem inwestycyjnym, biorą pod uwagę przede wszystkim wiarygodność rozwiązania. Może ona być potwierdzona wcześniejszymi wdrożeniami technologii. Jednak w przypadku innowacyjnych rozwiązań, znajdujących w fazie przed wprowadzeniem na rynek, spełnienie drugiego warunku może być poważną przeszkodą rynkową.

Celem spotkania było przekazanie praktycznej wiedzy na temat możliwości uzyskania Świadectwa Weryfikacji w Polsce w ramach Pilotażowego Programu Weryfikacji Technologii Środowiskowych Unii Europejskiej (EU ETV) oraz uzyskania informacji na temat dofinansowania na działalność innowacyjną, w tym weryfikacje ETV.

Adresatami spotkania byli:

  • MŚP szukające skutecznego wsparcia dla wdrożenia ekoinnowacyjnej technologii, produktu lub procesu z obszaru gospodarki wodno-ściekowej, technologii energetycznych, gospodarki odpadami
  • MŚP  nastawione na internacjonalizację działalności gospodarczej, budowanie marki i/lub budowanie przewagi konkurencyjnej, które dysponują rozwiązaniami ekoinnowacyjnymi z ww. obszarów technologicznych
  • konsorcja realizujące  projekty w ramach np. „Demonstratora” lub „Szybkiej ścieżki” zainteresowane działaniami wspierającymi wdrożenie ekoinnowacyjnej technologii