Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Seminarium „Zarządzanie projektami”

 |  Kategoria: Wydarzenia

SPCleantech wziął udział w seminarium „Zarządzanie projektami dla przedsiębiorców” zorganizowanym 16.03.2016 przez Katedrę Procesu Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Spotkanie było poświęcone współpracy przedstawicieli nauki, biznesu i administracji w ramach zarządzania projektami.

Poruszone zostały także kwestie dostępnych przedsięwzięć w Małopolsce  w latach 2014-2020 oraz źródeł ich finansowania.

2016-03-16-5130-10x152016-03-16-5170-10x15

Program seminarium 

10:00 – 10:20 Otwarcie seminarium
10:20 – 10:40 Prof. dr hab. Adam Stabryła, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Metodologiczne i użytkowe aspekty zarządzania projektami w praktyce przedsiębiorstwa 
10:40 – 11:00 Jakub Szymański, Dyrektor Departamentu Zarządzania Projektami Operacyjnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
Rozwój przedsiębiorczości jako główny cel perspektywy 2014-2020 
11:20 – 11:40 dr inż. Roman Cupryś, Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie
Programy wspierające przedsiębiorców prowadzone przez Izbę Przemysłowo-Handlową 
11:40 – 12:00 Stanisław Sroka, Prezes IPMA Polska
Gospodarka projektowa inkubatorem projektów przyszłości 
12:00 – 12:30 Dyskusja panelowa z udziałem zaproszonych gości
12:30 – 13:00 Przerwa kawowa
13:00 – 13:20 Rafał Solecki, Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Wsparcie przedsiębiorczości w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 
13:20 – 13:40 dr Lesław Piecuch, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Rola Biura Wspierania Projektów w intensyfikacji prac badawczych i rozwojowych 
13:40 – 14:10 Prof. UEK dr hab. Paweł Cabała, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Zastosowanie Earned Value w zarządzaniu projektami 
14:10 – 14:30 dr Krzysztof Woźniak, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Informatyczne narzędzia wspierające zarządzanie projektami 
14:30 – 15:00 Przerwa obiadowa
15:00 – 16:30 Warsztaty:

1. Dofinansowanie projektów ze środków Ramowego Programu Operacyjnego
2. Zastosowanie gier biznesowych w podnoszeniu kompetencji pracowników