SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Międzynarodowa konferencja OUR-CEE

 |  Kategoria: Wydarzenia

SPCleantech uczestniczył 10.12.2024 w międzynarodowej konferencji online zorganizowanym przez członka akcjonariusza Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” w międzynarodowej konferencji online, pt.: „Planowanie, wdrażanie i monitoring działań na rzecz efektywności energetycznej budynków publicznych. Wyzwania, możliwości i rozwiązania dla krajów Europy Środkowej i Wschodniej”. Janusz Kahl, prezes SPCleantech wygłosił prezentację pt. „OSS krk HubRenowacji: Punkt kompleksowej obsługi mieszkańców, właścicieli domów i zarządców budynków wielomieszkaniowych w procesie termomodernizacji i renowacji budynków”.

Było to drugie wydarzenie z cyklu 6 spotkań szkoleniowo-doradczych mających na celu wsparcie procesu transformacji energetycznej w gminach, realizowanych w ramach inwestycji G1.1.4 Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Celem przedsięwzięcia było zwiększenie zdolności administracyjnych władz lokalnych oraz pracowników samorządowych w zakresie zielonej transformacji energetycznej oraz procedur związanych z wydawaniem pozwoleń na inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE). Szkolenia są realizowane również w ramach projektu OwnYourSECAP, wspierającego transformację energetyczną samorządów oraz projektu OUR-CEE, którego celem jest skuteczne zapobieganie nieefektywnym renowacjom w Europie Środkowej i Wschodniej. Wydarzenie to zgromadziło międzynarodowych ekspertów, lokalnych decydentów z krajów UE oraz wszystkich zainteresowanych efektywną renowacją budynków publicznych i było okazją do dyskusji nad praktycznymi rozwiązaniami oraz innowacyjnymi strategiami w tym zakresie.