Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Półfinały KICoff Competition 2016

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

W dniu 4 lipca 2016 roku, CEO w SPCleantech Janusz Kahl uczestniczył w panelu ekspertów w regionalnych półfinałach KICoff Competition 2016 w Krakowie. KICoff Competition jest pomysłem biznesowym promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi i wybrania najlepszych projektów w celu akceleracji zrównoważonego rozwoju europejskiego rynku energii.

7 przełomowych start-uow z dziedziny energii odnawialnej wystąpiło już przed jury regionalnych półfinałów Konkursu KickOff 2016 w Krakowie. Eksperci rynku energetycznego, przedsiębiorcy i aniołowie biznesu ocenili start-upy BIN-E i Lerta za najlepsze pomysły w tym regionalnym etapie. Oba zespoły zakwalifikowały się do wielkiego finału w Warszawie, gdzie w dniu 20 września przedstawią swój finalny pitch i będą walczyć o 10 000 €, profesjonalne doradztwo oraz szansę dostania się do KIC InnoEnergy Highway® programu akceleracyjnego ze wsparciem finansowym do € 150 000.

BIN-e oferuje rozwiązanie do zarządzania odpadami w inteligentnych budynkach. Ich inteligentny kosz automatycznie rozpoznaje, sortuje, kompresuje i informuje użytkownika o poziomie jego wypełnienia. Ich konkurenci, Pomysł Lerta, ich dumnych konkurentów, oparty jest na chmurze, nowoczesnym oprogramowaniu inteligentnej energii, które pomaga zrozumieć producentom energii wykorzystanie energii wśród swoich klientów, automatyzuje procesy,  i kontroluje zarządzanie energia w generacji rozproszonej. W ciągu kilku tygodni półfinaliści przyłączą się do 12 finalistów z innych regionów Europy Środkowej i Wschodniej w końcowym Boot Camp, gdzie będą mogli pokazać swoje umiejętności mówienia i pitchingu, przygotowując się do wprowadzenia swoich pomysłów na rynek globalny.

KickOff Competition – o co w tym wszystkim chodzi?

KickOff Competition jest pomysłem na biznes w celu promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi i wybranie najlepszych projektów w celu przyspieszenia zrównoważonego rozwoju europejskiego rynku energii. Pierwszy etap konkursu jest tuż za nami – ponad 100 kandydatów wezmie udział w warsztatach, a najlepsi z nich wystąpią przed ekspertami w dziedzinie start-upów i rynków energetycznych w siedmiu krajach: Bułgaria, Chorwacja, Estonia, Grecja, Węgry, Litwa i Polska. Dołącz do jednej z czterech pozostałych imprez za darmo i wspieraj ich! KIC InnoEnergy wraz z lokalnymi partnerami zaprasza wszystkich, , start-upowców, ekspertów biznesowych i energetycznych, miłośników, społeczności, studentów, dziennikarzy, mentorów i inwestorów, którzy interesują się zrównoważoną energią, start-upami i rozwojem biznesu.