SPCleantech to sieć współpracujących ze sobą podmiotów związanych z branżą cleantech które łączą swoje zasoby, wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia wspólnych celów.
Głównym celem SPCleantech jest stworzenie  dynamicznego ekosystemu, który zachęca do wymiany wiedzy, promuje innowacje oraz napędza wzrost gospodarczy i konkurencyjność swoich członków.
Oto niektóre z głównych korzyści płynących z członkostwa w innowacyjnym klastrze SPCleantech:

  • Współpraca i networking
  • Dostęp do zasobów 
  • Wymiana wiedzy i szkoleń
  • Innowacje i badania 
  • Wspólne promocje i marketing 
  • Wsparcie instytucjonalne 
  • Rozwiązanie wspólnych problemów

Razem możemy więcej - dołącz do nas

SPCleantech wspiera działania podejmowane w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do działalności gospodarczej oraz dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii cyfrowych w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności i poprawy konkurencyjności.

Więcej informacji na temat korzyści z członkostwa

Perła Krakowa

 |  Kategoria: Wydarzenia

18.10.2018, prezes SPCleantech, Janusz Kahl wręczył w MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej nagrody w konkursie na najlepszą inwestycję mieszkaniową w Krakowie „Perła Krakowa”. W obecnej edycji Kapituła zdecydowała się wyróżniać również inwestycje w trakcie realizacji.

Perła Krakowa – Miasto dla Obywateli to wyjątkowy konkurs promujący nową jakość w architekturze, podkreślający takie walory jak: zielone otoczenie, dbałość w wspólną przestrzeń, udogodnienia dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Istotne są innowacyjne rozwiązania, czyli tak zwany „inteligentny dom”.

Laureatem nagrody głównej Grand Prix została inwestycja Steam Park firmy Bryksy. Kapituła przyznała nagrodę za zaprojektowanie w trosce o zdrowie mieszkańców specjalnie dobranej zieleni z właściwościami oczyszczającymi powietrze, co stanowi organiczną instalację antysmogową, umieszczenie na dodatkowej 20-arowej działce parku dla mieszkańców jako miejsca spotkań i rekreacji, wprowadzenie systemu smart homeoraz wykorzystanie atutów okolicy w urbanistyce budynku.

Tytułem Człowieka Roku za konsekwentne wdrażanie energooszczędności, propagowanie innowacyjnych rozwiązań oraz pomoc dla organizacji pozarządowych uhonorowany został Bogusław Maciaś, prezes i założyciel firmy Wawel Service.

W kategorii Zielony Kraków za zaprojektowanie na dachach budynków zielonych tarasów użytkowych wraz z systemami utrzymania zieleni oraz stworzenie przemyślanej, spójnej i atrakcyjnej koncepcji terenów zielonych, które zajmują ponad 70% powierzchni terenu nagrodę otrzymała Grupa Inwestycyjna AWIM za realizację Wzgórze Witkowickie.

W kategorii Społeczna Odpowiedzialność – rozwiązania proekologiczne za zaprojektowanie na terenie inwestycji klubu osiedlowego, w którym dzięki zastosowaniu najnowszej technologii będzie można uzyskać czyste powietrze, opracowanie projektu jako pracy konkursowej dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, zastosowanie w obiekcie rekuperacji, fotowoltaiki, pomp ciepła i systemu sterowania wilgotnością oraz przekazanie sąsiadującym obiektom, w tym szkołom i przedszkolom, oczyszczaczy powietrza nagrodę otrzymał Wawel Service za realizację Piasta Park.

W kategorii Współczesna Architektura – harmonia z otoczeniem, za wykorzystanie załamań budynku i odejście od typowej formy architektonicznej stosowanej w budynkach wielorodzinnych, połączenie detali architektonicznych na elewacjach, w tym zestawienie ciemnej stali nierdzewnej z surowym betonem i zielenią oraz usytuowanie na osi wschód-zachód, co w połączeniu z wysokimi oknami pozwoli na doskonałe doświetlenie mieszkań nagrodę otrzymała firma Modern Living za realizację CHE162PI47.

W kategorii Smart City – innowacje i technologie w służbie mieszkańcom za wyposażenie wszystkich mieszkań w technologię smart home, umożliwiającą zarządzanie systemem przy pomocy smatfona, zaprojektowanie miejsca do pielęgnacji samochodów w garażu podziemnym oraz wyposażenie wszystkich miejsc garażowych w instalacje ładowania samochodów elektrycznych nagrodę otrzymał Wawel Service za realizację Apartamenty Nowa Bonarka.

W kategorii Komfort Źycia – udogodnienia dla mieszkańców za zainstalowanie w mieszkaniach klimatyzacji, rekuperacji, ogrzewania podłogowego i centralnego odkurzacza, ponadprzeciętną ilość miejsc parkingowych: 2,5 miejsca na mieszkanie oraz rozbudowaną strefę sportu z boiskiem do koszykówki, strefą dla najmłodszych z placem zabaw oraz strefą relaksu dla szukających spokoju, nagrodę otrzymała firma Modern Living za realizację Family Hub.

Najważniejszą ideą przyświecającą twórcom i kapitule konkursowej jest wyróżnienie inwestycji deweloperskich, które w jak największym stopniu są przyjazne dla użytkowników. Nagrody przyznawane są w kilku kategoriach, a we wszystkich najważniejszy jest komfort przyszłych mieszkańców. Istotne są wszelkie inicjatywy deweloperów służące jakości życia. Kapituła sprawdza jakość nasadzeń, ich spójność z przestrzenią wewnętrzną osiedla i detalami małej architektury. Coraz częściej stosuje się urządzenia poprawiające energooszczędność, takie jak rekuperacja, panele słoneczne i systemy ociepleń. Funkcje smart home wspomagają systemy zarządzania budynkiem i mają coraz większy wpływ na nasze bezpieczeństwo skutecznie zastępując płoty i ogrodzenia. Rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu nosiły znamiona luksusu, dzięki większym wymaganiom kupujących stają się standardem.

fot. www.piotrszalanski.pl

fot. www.piotrszalanski.pl

fot. www.piotrszalanski.pl

fot. www.piotrszalanski.pl

fot. www.piotrszalanski.pl