Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Partnerstwo z Green Gothenburg (S)

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

15.01.2016 SPCleantech nawiązał współpracę z organizacjami Green Gothenburg oraz Business Region Göteborg z Göteborg w Szwecji. W spotkaniu uczestniczyli Janusz Kahl oraz Alexander Jastrzębek z SPCleantech oraz dyr. Bernt Svensen i Sofia McConell z Green Gothenburg. Göteborg jest miastem partnerskim Krakowa.

bildspel_startsida_ggny-edt2

Założycielem Green Gothenburg jest miasto Göteborg. Działania organizacji zarządzane są przez spółkę komunalną Biznes Region Göteborg.
Green Gothenburg wspiera rozwój miasta Göteborg wraz z innymi pięcioma spółkami komunalnymi: Göteborg Energi Förvaltnings AB Framtiden, Älvstranden Utveckling, Aktiebolaget i Renova.

Cele Green Gothenburg

Green Gothenburg działa w celu zwiększenia krajowego i międzynarodowego uznania regionu Göteborg jako lidera w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Poprzez zapewnienie wysokiej jakości wizyt studyjnych, firma oferuje wiedzę, inspiracje i cenne kontakty biznesowe. Oferuje swoje usługi dla decydentów w sektorze publicznym i prywatnym, którzy stoją w obliczu wyzwań związanych z ochroną środowiska, przede wszystkim na rynku globalnym oraz regionalnych firm poszukujących międzynarodowych kontaktów biznesowych.

Wyjazdy studyjne organizowane przez miasto pokazują dobre przykłady z regionu Göteborg. Są to unikalne wizyty studyjne i programy wizyt w dziedzinie budownictwa, urbanistyki i rozwoju, transportu, gospodarki odpadami i energią.

Goście mają również możliwość nawiązania kontaktów z dostawcami technologii środowiskowych i firm w zachodniej Szwecji, które przyczyniają się do zielonych rozwiązań systemowych. Celem Green Gothenburg jest pomoc we wzmacnianiu międzynarodowej działalności lokalnych firm oraz do przyciągania inwestycji i przedsiębiorstw do regionu Göteborg.