Inteligentne Strategie V4

South Poland Cleantech Cluster uczestniczy w nowo rozpoczętym projekcie wyszehradzkim wraz z partnerami – Czech Smart City Cluster, Slovak Smart City Cluster oraz Digitalis Jolet non-profit z Węgier. Projekt „Inteligentne Strategie V4” otrzymał wsparcie finansowe z Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest połączenie odpowiednich partnerów w danym obszarze strategii SMART oraz przygotowanie procedur klasyfikacji strategii SMART w krajach V4 w jeden kompleksowy portal bazy danych. Projekt oferuje partnerom V4 współpracę międzynarodową w zakresie ujednolicania strategii SMART z zasadami GreenDeal/SDG. Wizją jest wzmocnienie jedności i skuteczności we wdrażaniu strategii SMART we wszystkich krajach V4.
Więcej na temat projektu 

South Poland Cleantech Cluster

jest inicjatorem projektu krk UrbanHub.pl - hubu zrównoważonej urbanizacji w Środkowo- Wschodniej Europie
krk UrbanHub jest partnerem w konsorcjum miast europejskich urbanhub europe składającego się z BLOXHUB w Kopenhadze, KIRAHub w Helsinkach, Munich Urban Colab, FACTORY Hammerbrooklyn Hamburg, FAKTORY Berlin, Urban Resilience Hub Barcelona
 krk UrbanHub to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań, które angażuje ludzi w architekturę, design i zrównoważony rozwój miast. Odbywa się to poprzez wystawy, debaty, wydarzenia, rozwój biznesu i nowe partnerstwa.
krk UrbanHub to ekosystem do tworzenia miast przyszłości, a zarazem przestrzeń do dzielenia się pomysłami, umiejętnościami i strategią projektowania budynków i rozwoju miast w oparciu o podejście skoncentrowane na ludziach i wysokich standardach zrównoważonego rozwoju oraz społeczność oparta na członkostwie, łącząca rozwój miast, architekturę, design, projektowanie, budowę, gospodarkę w obiegu zamkniętym i cyfryzację.
zobacz więcej

South Poland Cleantech Cluster

SPCleantech jest współzałożycielem European Alliance for Cross-Industrial Circular Economy Investments (ICEI Alliance) składającego się z europejskich klastrów i uniwersytetów. W latach 2020-2021 odbyły się spotkania przygotowujące powołanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Międzyprzemysłowych Inwestycji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, których gospodarzem było Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Digipolis, Kemi, Finlandia.

ICEI Alliance ma ambicje, aby uczynić Europę globalną platformą przemysłowej gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przyspieszyć wdrażanie światowej klasy rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle. Działa jako szereg kierowanych przez biznes projektów inwestycyjnych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Członkowie sojuszu wspierają firmy w strukturyzacji ich projektów inwestycyjnych, a także w dostępie do źródeł finansowania.
Więcej na temat ICEI Allience

Ostatnia prosta konkursu KICkoff

 |  Kategoria: Aktualności SPCleantech

SPCleantech uczestniczy jako partner KIC InnoEnergy w tegorocznej edycji konkursu KICkoff, która oodbędzie się 1 grudnia w krakowskiej Cricotece. W jury konkursu zasiądą m.in. przedstawiciele NCBiR, CBI Pro-Akademia, Lewiatan Business Angels, SpeedUp Group, EDF Polska, EC Grupa oraz SPCleantech.

Rejestracja na Galę Finałową jest nadal otwarta – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na konkursowej stronie internetowej.

kickoff_KV_image

Droga, jaką muszą przejść przedsiębiorcy, żeby zdobyć kapitał i wystartować z projektem wcale nie musi być długa i kręta. Bo też nie wszystkie drzwi funduszy inwestycyjnych, akceleratorów i aniołów biznesu są szczelnie zamknięte na klucz. Z pewnością drzwi KIC InnoEnergy, europejskiej firmy wspierającej innowacje i edukacje z zakresu energii, pozostają szeroko otwarte. Najlepszym tego przykładem jest konkus KICkoff, którego celem jest wyłonienie obiecujących projektów z Europy Środkowej i Wschodniej zajmujących się zrównoważoną energią.

Do końca października spłynęło kilkadziesiąt aplikacji, które następnie zostały wnikliwie zweryfikowane przez KIC InnoEnergy, organizatora konkursu. Pomysłodawcy najbardziej obiecujących projektów zostali zaproszeni do drugiego etapu konkursu, podczas którego zaprezentują swoje innowacyjne rozwiązania przed regionalnym jury w jednym z czterech miast: Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Następnie zwycięzcy półfinałów wezmą udział w specjalnych warsztatach, które przygotują ich do wystąpienia podczas uroczystej Gali Finałowej.

Wszyscy finaliści konkursu mają szansę na udział w programie akceleracyjnym KIC InnoEnergy Highway®, który pomoże początkującemu przedsiębiorcy rozwinąć pomysł w rentowny biznes. Ponadto nagroda główna w konkursie to 10 tysięcy euro w gotówce. Srebrnemu medaliście przypadnie nagroda w wysokości 5 tysięcy euro, natomiast osoba, która zajmie trzecie miejsce zgarnie 3 tysiące euro.

Ze względu na międzynarodowy charakter gali, uroczystość będzie prowadzona w języku angielskim w oparciu o poniższy program:

17:30    Welcome & Registration

18:00    Grand Final Opening

18:05    Keynote Speech

18:15    Finalist Pitches

19:20    KIC InnoEnergy Venture Gradis on their experiences

19:30    Startups from other point of view, Tomasz Czapliński, SpeedUp Group

19:40    Presentations from our Partner Network:

  • Business Angels Investing: selection criteria, Jacek Adamski, Lewiatan Business Angels
  • Policy for supporting entrepreneurs by the National Centre for Research and Development, Hubert Gęsiarz, the National Centre for Research and Development
  • Let’s transform knowledge into energy benefits, dr Ewa Kochańska, Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia

19:55                Award Ceremony

20:00                Cocktail Party